Avaleht > Uudiste arhiiv > ÕPITUBA KÜLMRELVADEST MAARJAMÄE TALLIHOONES
ÕPITUBA KÜLMRELVADEST MAARJAMÄE TALLIHOONES
Esmaspäev, 04 Jaanuar 2016 09:56

Laupäeval, 16. jaanuaril 2016 kell 13.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe TALLIHOONES (Pirita tee 66, Tallinn) õpituba sarjast „ASJA ARMASTAJAD“, mille teema on „Külmrelvad Eesti Ajaloomuuseumi relvakollektsioonis ja nende hooldus.“

Õpituba viib läbi Eesti Ajaloomuuseumi relvakollektsiooni hoidja JAAK MÄLL. Ülevaade antakse külmrelvade kollektsioneerimisest ja säilitamisest. Räägitakse raua ja terase füüsikalis-keemilistest omadustest, raua ja teiste metallide korrosiooni probleemidest ja meetoditest sellega võitlemiseks. Demonstreeritakse külmrelvi Ajaloomuuseumi kollektsioonist.

NB! Osalemine EELREGISTREERIMISEL! Seda saab teha SIIN.

Osalustasu 3 eurot.

Fotol: Kahekäemõõk. U 1550, Pärnu. Eesti Ajaloomuuseumi relvakollektsioon (R 565). Ese on eksponeeritud Relvakambris Suurgildi hoones.

 

Järgmine õpituba toimub 13. veebruaril 2016 teemal „Aumärgid Eesti Ajaloomuuseumi kogus. Nende hoidmine, kollektsioneerimine ning kandmise reeglid.“ Registreerimine algab u 14 päeva enne õpitoa toimumist, kohtade arv on piiratud.

Vaata kogu sarja infot SIIT!

 

Eesti Ajaloomuuseumi õpitubade eesmärk on kultuuripärandi väärtustamine. Räägime sellest, kuidas ise kodustes tingimustes alal hoida perekonnalooga seotut, armsaid isiklikke mälestusesemeid või kollektsioone. Mõtleme koos teemadel, missugused asjad väärivad kohta muuseumis ja millised asjad on inimesele isiklikult tähtsad. Vaatleme, mida muuseumis hoitakse ja mida hoitakse kodus. Selgitame, kuidas vanu asju ehk meie kultuuripärandit ära tunda, säilitada ja/või taas kasutama õppida.

Avasta ASJA lugu!

 

Toetab:

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357