Avaleht > Uudiste arhiiv > TEEMAÕHTU OKUPATSIOONIST JA ÕIGUSEST TEISE MAAILMASÕJA AJAL
TEEMAÕHTU OKUPATSIOONIST JA ÕIGUSEST TEISE MAAILMASÕJA AJAL
Esmaspäev, 28 Detsember 2015 09:27

Neljapäeval, 7. jaanuaril kell 18.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) teemaõhtu näituse „Lapsed ja sõda. 1941-1944“ raames. Külas on õigusteadlane, Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse professor LAURI MÄLKSOO, kes räägib Teise maailmasõja mõjutustest rahvusvahelisele õigusele.

Ettekandes käsitletakse küsimust, kas ja mil määral mängis rahvusvaheline õigus rolli Teises maailmasõjas ja okupatsioonide teostamisel. Lauri Mälksoo tutvustab, mil moel kaasaegne rahvusvaheline õigus, mis hõlmab endas piiranguid relvastatud jõu kasutamisele, inimõigustele, rahvusvahelisele humanitaarõigusele ja genotsiidi keelule, sündis paljuski Teise maailmasõja negatiivsete kogemuste tulemusena.

Samuti tuleb juttu mõistest „lapse õigused“, mis pärineb sisuliselt alles 1980. aastatest, mil ÜROs võeti vastu lapse õiguste konventsioon. Teise maailmasõja ajal, 1940. aastate esimesel poolel ei teatud laste õigustest spetsiifiliselt midagi, kuid valusad sõjakogemused aitasid seda teemat ja problemaatikat hiljem püstitada.

Ettekande järel toimub ringkäik näitusel „Lapsed ja sõda. 1941-1944“ näituste ja ürituste juhi Ehti Järve juhtimisel.

Sissepääs teemaõhtule sooduspiletiga 3 eurot.

NB! Palume registreerida ennast SIIN

Teemaõhtud toimuvad Suurgildi hoones Eesti Ajaloomuuseumi ja Tartu Mänguasjamuuseumi näituse „Lapsed ja sõda. 1941-1944“ raames.

Teemaõhtu neljapäevadel on Suurgildi hoone kõigile avatud kell 10-20.

Teemaõhtuid toetab:

Täpsem info:

Ehti Järv

Näituste ja ürituste juht

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Tel: 6968607

Mob: 58047706