Avaleht > Uudiste arhiiv > AVATUD MÄNGUVÄLJADE FESTIVAL JÕUDIS SUURGILDI HOONESSE!
AVATUD MÄNGUVÄLJADE FESTIVAL JÕUDIS SUURGILDI HOONESSE!
Reede, 14 Oktoober 2016 00:00

Muuseumidevaheline festival "Avatud mänguväljad" kutsub kõiki koolilapsi peredega Suurgildi hoonesse 15. oktoobrist 6. novembrini 2016 ”. Tänavu on festivali teemaks "MERE LOOD".

Festivali ajal on põhiprogrammis osalevates muuseumides kasutusel mängujuhised, mis suunavad läbi tegevuste ja mängude näitusi avastama. Paljud muuseumid Tallinnas, Haapsalus ja Tartus on ühinenud mänguväljadeks ning igale mänguväljale vastab oma alateema ja tinglik vanuseaste. Tuleb vaid üles leida need muuseumid, kus sinule sobiva raskusastmega mängujuhised sind ootamas on ning jälgida, millal saab muuseumisse minna. 


Suurgildi hoone mänguväli

Eesti Ajaloomuuseumi keskaegne Suurgildi hoone on läbi sajandite kuulunud Tallinna linna kõige rikkamatele inimestele – Suurgildi kaupmeestele. Kui kunagi pidasid kaupmehed siin oma ärikohtumisi ja pidusid, siis praegu on hoones asuv muuseum lihtsalt väga põnev. Siin saad uurida visa hingega eesti inimese lugu, süveneda kogu maailmas haruldaste esemete hingeellu, sukelduda rahamaailma ajalukku, paugutada arvutikeskkonnas vanu püsse, vaadata filme ning vastata lustakalt iga valdkonna viiele küsimusele. Ja loomulikult saad teada ka rikaste Suurgildi kaupmeeste värvikast elust.

Tutvu Eesti Ajaloomuuseumi juhendiga MERE TAGANT TULNUD (PDF)

Suurgildi hoone mängujuhises saadki rohkem teada nii keskaegsest kauplemisest kui ka kaugetest meretagustest asjadest. Kui palju maksid erinevad kaubad, mida keskajal söödi, kuidas oli kaetud Suurgildi rikaste kaupmeeste peolaud ja milline oli nende kaupmeeste vapp? Küsimustele leiad vastuseid nii vaadates ja kuulates kui ka nuusutades ning katsudes. Meie majas võib soovi korral isegi laulda!

Vaata festivali kohta täpsemalt SIIN ja liitu üritustega SIIN

Fotol: Suurgildi hoones leidub nii mõndagi huviväärset ja kraami, mis on toodud seitsme maa ja mere tagant. Fotograaf: Vahur Lõhmus

 

Festivali korraldab MTÜ Elamusõppe labor.

Festivali toetavad Hooandja kaudu paljud meie sõbradEesti Kultuuriministeerium, Tallinna Kesklinna Valitsus, Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital jt.

 

Lisainfo: http://avatudfestival.ee