Avaleht > Uudiste arhiiv > TEEMAÕHTU KIRJANDUSEST PAGULUSES
TEEMAÕHTU KIRJANDUSEST PAGULUSES
Neljapäev, 17 September 2015 15:02

Neljapäeval, 1. oktoobril algusega kell 18.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) teemaõhtu. Kirjandusest paguluses tuleb rääkima tõlkija ja toimetaja ANU SALUÄÄR-KALL.

Anu Saluäär-Kall on peamiselt tõlkinud Eesti publikule ilukirjandust rootsi, norra ja taani keelest. Sel korral räägib ta Eesti kirjanikest ja nende poolt paguluses avaldatud teostest, mis on kirja pandud just asukohamaa keeles. Teemaõhtul jagab Anu Saluäär-Kall oma mälestusi isiklikest kui ka tööalastest kokkupuudetest Käbi Laretei, Maarja Talgre, Andres Küngi, Jan Kauri ja Enel Melbergiga.

Ettekande järel toimub ringkäik Eesti Ajaloomuuseumi ja Tartu Mänguasjamuuseumi näitusel „Lapsed ja sõda. 1941-1944, kus on võimalik tutvuda tüdrukute Menda ja Aimi ning kolme poisi Aavi, Tiidu ja Kalju elude ja lugudega sõjast ning uurida, milline oli sõja ajal laste olmeline maailm. Ringkäiku juhib Eesti Ajaloomuuseumi näituste juht Ehti Järv.

 

Sissepääs üritusele sooduspiletiga 3 eurot.

 

NB! Palume registreerida ennast SIIN!

Teemaõhtud toimuvad Suurgildi hoones Eesti Ajaloomuuseumi ja Tartu Mänguasjamuuseumi näituse „Lapsed ja sõda. 1941-1944“ raames.

 

Teemaõhtu neljapäevadel on Suurgildi hoone kõigile avatud kell 10-20.

 

Järgmine teemaõhtu toimub 5. novembril kell 18 teemal „Meelelahutus: kinokunst Teise maailmasõja ajal.“ Külla tuleb JAAK LÕHMUS.

 

Fotol: Muusikahooaja avakontsert 1993. aastal. Esinevad ERSO ja Käbi Laretei, dirigent Eri Klas. Foto: Kalju Suur. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

 

Teemaõhtuid toetab:

 

 

 

Täpsem info:

Ehti Järv

Näituste ja ürituste juht

ehti.jarv(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968607

Mob: 58047706