Avaleht > Uudised > LIPP JA VAPP
LIPP JA VAPP
Teisipäev, 11 August 2015 12:45

Kas tunned meie riigile ja rahvale olulisi sümboleid? Kui oled valmis oma teadmisi täiendama või proovile panema, siis tule osalema Eesti Ajaloomuuseumi haridusprogrammi „Lipp ja vapp“.

Mida tähendab riigi sümboolika ja mis on rahvussümbolid? Kas igal riigil on oma sümbolid ja kas igal rahval on oma riik? Miks on Eesti lipp just sinimustvalge ja milline on selle lipu sünnilugu? Kas kõige esimene sinimustvalge lipp on alles ja miks oli vaja kunagi lippe peita? Milliseid lippe on Eestis veel lehvinud ja milliseid vappe kasutatud? Mida tähendab „vapikilp“ ja „trikoloor“? Kumb on ajalooliselt vanem, kas vapp või lipp? Miks on Eesti vapil just kolm lõvi? Kas Eesti lipp võiks olla ka teistsugune ja milline võiks olla vapp, kui seal ei oleks kolme lõvi?

Miks on vaja lipu- ja vapiseadust?

Kõigile neile küsimustele saame läbi ühise arutelu ja grupitööde vastuse haridusprogrammis „Lipp ja vapp“. Uurime üheskoos välja, millised on populaarseimad vapiloomad. Vaatame üle naaberriikide ning Eesti linnade lipud ja vapid. Peatume pisut ka Eesti hümni lool.

Haridusprogrammi lõpuks valmib grupitööna oma vapp. Haridusprogramm kestab 1,5 h ja toimub SUURGILDI HOONES (Pikk 17, Tallinn).

Lõvivappi kasutatakse Eesti riigi sümbolina näiteks tähtsamate valitsusasutuste seintel, riiklikel pühadel ja tähtsaid külalisi vastu võttes. Fotol on Ameerika Ühendriikide president Barack Obama ja Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves kohtumisel Tallinnas 2014. aastal. Fotograaf: Tanel Valdna

 

Programm sobib 4. – 9. klassile. Grupi suurus kuni 25 õpilast.

Hind: 4€ / õpilane

 

Info ja broneerimine:

Aime Tahvonen (Suurgildi hoone administraator)

Tel: (+372) 6968 693

E-post: aime.tahvonen(at)ajaloomuuseum.ee

 

Vaata Suurgildi hoone LAHTIOLEKUAEGU siit!