Avaleht > Uudised > EKSKURSIOONID ÕPILASTELE HOLOKAUSTI OHVRITE MÄLESTUSPAIGAS KLOOGAL
EKSKURSIOONID ÕPILASTELE HOLOKAUSTI OHVRITE MÄLESTUSPAIGAS KLOOGAL
Neljapäev, 19 Märts 2015 00:00

Elron ja Eesti Ajaloomuuseum pakuvad õpilasgruppidele võimalust sõita 11. aprillist 1. oktoobrini 2016 soodsama rongipiletiga tutvuma väliekspositsiooniga "Klooga laager ja holokaust", mis asub Kloogal holokausti ohvrite mälestuspaigas. Soovi korral saab tellida ka ekskursiooni.

Holokausti ohvrite mälestuspaika rajatud ekspositsiooni eesmärk on teadvustada, et 19. septembril 1944 toimus Kloogal üks suuremaid massimõrvu Saksa okupatsiooni aegses Eestis. Väliekspositsioon annab ülevaate Klooga koonduslaagrist, mis oli üks paljudest Natsi-Saksamaa sunnitöölaagritest. Klooga laager oli integreeritud laiemasse laagrite võrgustikku, mis teenisid Saksamaa sõjamajanduslikke huve ning kus viidi ellu natside kuritegelikku poliitikat. Ekspositsiooni oluline ülesanne on holokausti ohvrite mälestuse jäädvustamine.

Väliekspositsioon annab ülevaate Klooga koonduslaagri rajamisest ja seostest teiste laagritega Eestis. Teada saab, mida Klooga laager tähendas natside koloniaalmajanduses, missugune oli sunnitöö laad ja kuidas oli korraldatud laagri igapäevaelu. Ekspositsiooni keskmes on koonduslaagri õõvastav likvideerimine 1944. aasta septembris.

Väliekspositsioon on valminud Eesti Ajaloomuuseumi eestvedamisel ning koostöös Kultuuriministeeriumi ja Eesti Juudi Kogukonnaga.

Väliekspositsioon „KLOOGA LAAGER JA HOLOKAUST" on avatud Harju maakonnas Klooga aedlinna vahetus läheduses. Raudteepeatus: Klooga-Aedlinn. Sõiduautode ja bussidega tulijad pääsevad parklasse Tallinn-Paldiski maanteelt, pärast raudteeülesõitu. Ekspositsioon on kõigile külastajatele avatud ööpäev ringi ja tasuta.

11. aprillist - 1. oktoobrini 2016 pakub ELRON Eesti Ajaloomuuseumi väliekspositsiooni külastamiseks rongipiletitele soodustust kuni -20%.

Selleks peab rongipiletid broneerima märgusõnaga KLOOGA e-posti aadressil: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Sõiduplaaniga saab tutvuda SIIN!

Õpilasgruppidele pakub Eesti Ajaloomuuseum võimalust Klooga ekspositsiooniga tutvumiseks tellida eestikeelne ekskursioon. Giiditeenuse hind on 19 eurot. Grupi suurus soovitavalt kuni 25 õpilast. Ekskursiooni tellimiseks palume see broneerida vähemalt 2 nädalat enne selle toimumist e-posti aadressil kristi.paatsi(at)ajaloomuuseum.ee või telefonil 6968 660.

Tulge ja veetke meeldejääv ajalootund värskes õhus!

Reti Meema
Kommunikatsioonijuht
reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee
Tel: 6968 626
Mob: 5650 3357