Avaleht > Uudised > MUUSEUMITUNNID EESTI AJALOOMUUSEUMIS
MUUSEUMITUNNID EESTI AJALOOMUUSEUMIS
Neljapäev, 07 November 2013 10:41

Eesti Ajaloomuuseumi haridusprogrammid on uuenenud. Pakume koolidele võimalust osaleda mitmesugustes ainekaval baseeruvates muuseumitundides Suurgildi hoones ja Maarjamäe lossis. Programmid on välja töötatud Tallinna Ülikooli Haridusinnovatsiooni keskuse (HIK) ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse labori arendusprojektina „Muuseum ja arhiiv õppekeskkonnana".

Riiklik õppekava (2011) annab võimaluse laiendada õppekeskkonda väljapoole klassiruumi - muuseumisse. Kooli, muuseumi ja arhiivi koostöö tihendamine annab õpilastele võimaluse õppida paremini näitlikustatud keskkonnas ja õppida tundma autentseid esemeid ja algallikaid. Projekti eesmärk oli võrrelda ajaloo ainekava, muuseumide ja arhiivide võimalusi ning töötada välja erinevad lahendused ajalooõppe mitmekesistamiseks. Tunnid on koostatud Eesti ajaloo kursuse õppimiseks.

Projektis osalesid TLÜ Haridusinnovatsiooni keskuse ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse labor, Eesti Ajaloomuuseum, Tallinna Linnamuuseum, Eesti Vabaõhumuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Kunstimuuseum, Helme Koduloomuuseum, Ajalooarhiiv, Tallinna Linnaarhiiv, Eesti Riigiarhiiv, tegevõpetajad ja TLÜ AI õpetajakoolituse üliõpilane.

Projekti toetasid Kultuuriministeerium, Eduko programm ja Haridus- ja Teadusministeerium.

MUUSEUMITUNNID EESTI AJALOOMUUSEUMIS toimuvad vastavalt tunni teemale Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones (Pikk 17) või Maarjamäe lossis (Pirita tee 56). Osalustasu on 3 eurot / õpilane.

Palume programmid ette tellida vähemalt 7 päeva varem.

Lähem info ja muuseumitundide nimekiri asub rubriigis ÕPI/Ajalooõpetajale. Vajuta SIIA!

OLETE OODATUD!

 

Haridusprogramm "Mis on ajalugu?" Suurgildi hoones. Vahur Lõhmuse foto