Avaleht > Uudised > Eesti Filmimuuseum ja Tallinna Linnateater kutsuvad!
Eesti Filmimuuseum ja Tallinna Linnateater kutsuvad!
Neljapäev, 01 November 2012 13:09

Eesti Filmimuuseumis, Maarjamäe lossis on avatud uus näitus „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand". Kõik külastajad, kel ette näidata Linnateatri "Eesti filmi laulude" pilet, saavad näitust külastada soodushinnaga (2 eurot)!

„Eesti filmi laulud" esietendus 24. novembril 2012 Linnateatri Põrgulaval ning on ühtaegu mõtteline järg 2005. aastal esietendunud „Eesti teatri lauludele" kui ka panus Eesti filmi sajanda sünniaastapäeva rikkalikku kultuuriprogrammi. Paljud lavastuses kõlavad laulud on üldteada, kuid hulganisti on ka neid, mida ei tunta või ei mäletata. Mõnel juhul on film mälust kustunud, muusika aga ei sure. Muusikajuht on Riina Roose, laulavad ja mängivad Linnateatri näitlejad Liis Lass, Maiken Schmidt, Sandra Uusberg, Kaspar Velberg, Mikk Jürjens, Veiko Tubin, Mart Toome ja Andero Ermel.

„SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand" on esimene nii mastaapne läbilõikenäitus Eesti filmiloost. Näitusekülastajale avaneb kodumaise filmi lugu läbi filmitootmisprotsessi heites pilgu selle põneva ning salapärase maailma telgitagustesse. Tutvustamisele tulevad nii stsenaristi, filmikunstniku, võttepaikade, heli, monteerimise, esilinastuse kui ka näitlejate valikuga seotud teemad.
Näituse pealkiri on inspireeritud Eesti Telefilmi 1978. aastal tehtud komöödiafilmist „Siin me oleme!", mis kuulub Eesti filmi helgemate ning armastatud linateoste hulka. Näitusel jagub tähelepanu teistelegi legendaarsetele filmidele. Kas te teate, kus näidati Eestis esimest korda kino või millal valmis esimene eesti nukufilm? Neile ja paljudele teistele küsimustele annab näitus vastuse, kuigi samapalju kui on vastuseid, jääb õhku ka küsimusi. Kas Eesti film on omanäoline, haarav, lõbus või melanhoolne, jääb juba igaühe enda otsustada.

Näitus „SIIN ME OLEME!" on kolinud ka Maarjamäe lossi kohvinurka, kus nüüd saab tassi kohvi või teed nautida tutvudes Eesti filmipioneeri Johannes Pääsukese loominguga või uurides erinevaid stsenaariumeid.

Näitus on avatud Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis (Pirita tee 56) kuni 29. detsembrini 2014.

Maarjamäe loss on avatud K-P 10.00-17.00, E-T suletud.

Jälgi meie uudiseid ka Facebookis:

Eesti Filmimuuseum: http://et-ee.facebook.com/pages/Eesti-Filmimuuseum/277108093457
Eesti Ajaloomuuseum: http://www.facebook.com/pages/Eesti-Ajaloomuuseum/188487634504902

Meeleolukaid kultuurielamusi!

Lisainfo:

Reti Meema
Kommunikatsioonijuht
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Tel: 6228 626
Mob: 5650 3357