Avaleht > Uudised > HARIDUSPROGRAMM "VETTPIDAVAD ASITÕENDID"
HARIDUSPROGRAMM "VETTPIDAVAD ASITÕENDID"
Neljapäev, 25 Oktoober 2012 09:50

Eesti Ajaloomuuseumi uus haridusprogramm "Vettpidavad asitõendid. Detektiivimäng keskaja kaubanduse ja arheoloogia ainetel" Suurgildi hoones. Tulge osalema!

Eesti Ajaloomuuseum kutsub osalema põnevas haridusprogrammis näitusel „Vettpidavad allikad. Keskaegne leid Tallinna lahest".

Haridusprogrammis osalejad tegutsevad kui ajaloo uurijad ja asuvad välja selgitama lugu, mis jutustab merepõhjast leitud esemete abil keskaegsest kaupmehest, kes oma rännuteedel sattus Tallinna sadamasse. Teada on vaid aeg – 13. sajandi lõpp – ja kaupmehe reisikasti uppumise koht – Tallinna laht. Kõik muu on teadmata. Mänguline programm on kui detektiivitöö – tuleb olla kriitiline, kahtlev ja arutlev, nagu uurija olema peab. Tõlgendada võib vee alt leitud esemeid julgelt, samas tuleb oma versiooni põhjendada ja arutada teistega. Detektiivitööd tehes tuleb järgida etteantud samme, kasutada koopiaesemeid ja mängukaarte.

Haridusprogramm sobib gruppidele alates 5. klassist ning on kohaldatav ka täiskasvanute gruppidele. Programm keskendub eelkõige keskaegse kaubanduse ja arheoloogia teemadele.

Grupi suurus kuni 20 inimest

Programm kestab 1,5 h

Hind 3€/õpilane (sisaldab ka muuseumipiletit)

Registreerimine ja informatsioon

 Triin Siineri e-posti aadressil See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või telefonil 6411 633.

 

Näitus „Vettpidavad allikad. Keskaegne leid Tallinna lahest" on avatud 20. juunist 2012 - 26. veebruarini 2013. Kuid programmi saab tellida ka pärast näituse lõppemist.