Avaleht > Uudised > SELGUNUD ON EESTI AJALOOMUUSEUMI VÄLIEKSPOSITSIOONI IDEEKAVANDI VÕISTLUSE VÕITJA
SELGUNUD ON EESTI AJALOOMUUSEUMI VÄLIEKSPOSITSIOONI IDEEKAVANDI VÕISTLUSE VÕITJA
Neljapäev, 11 Oktoober 2012 00:00

Klooga koonduslaagri ja Põllkülas asuva ingerisoomlaste matmispaiga tulevase väliekspositsiooni ideevõistluse võitja ja teised kaks preemiasaajat selgusid 11. oktoobril 2012 Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis.

 

Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Ajaloomuuseumi poolt korraldatud ideevõistluse, mille eesmärk oli leida parim kontseptuaalne ja arhitektuurne lahendus väliekspositsioonile võitjaks kuulutati võidutöö märgusõnaga"MÄLETAME".

Võidutöö autoriteks on Mari Rass ja Diana Taalfeld arhitektuuri- ja projekteerimisbüroost EA Reng. Esikohatöö preemia suurus on 2500 eurot.

Konkursi žürii sõnul vastas I preemia pälvinud konkursitöö kõikidele võistlustingimustele. Võrreldes teiste töödega on tegemist kõige terviklikuma maastikulise lahendusega. Võidutöö plussiks on seegi, et ekspositsioon avaneb rongiga saabujatele, kuna sissejuhatav stend on paigutatud ka Klooga rongipeatusesse.

"Meie idee oli luua muuseumi väliekspositsioon kui seletav rada, mis on jagatud teemade järgi kaheks. Otseselt Kloogat puudutavad stendid asuvad Klooga küla poolsel küljel ja teisel pool asuvad üldisemad holokausti Eestis ja Saksa okupatsioonireziimi puudutavad stendid. Ekspositsioon on nagu laiali laotatud raamat, mis seletab jalutuskäigu ja selle vahel peetavate pauside abil kogu loo. Võistlustöös on mälestusmärgid jäetud nende olemasolevale asukohale, kuid nendeni viiv looklev tee teenib aga kahte eesmärki. Esiteks näitab see teed olemasolevate mälestusmärkideni ja teiseks seletab stendide abil lahti mälestusmärgid ja kogu Saksa okupatsiooni ning holokausti puutuva," räägivad võidutöö autorid Mari Rass ja Diana Taalfeld.

 

Teise preemia suurusega 2000 eurot pälvis ideekavand "METS", mille autoriteks on Joel Kopli ja Koit Ojaliiv.


Kolmanda preemia suurusega 1000 eurot vääriliseks peeti ideekavandit "VÄLENDIK", mille autoriteks on Martin McLean ja Tõnis Kimmel.

Võistlusele laekunud töödega on Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis (Pirita tee 56) võimalik tutvuda 11. oktoobrist kuni 28. oktoobrini 2012 kolmapäevast pühapäevani kell 10-17.

Arhitektuurivõistlusel väljavalitud töö alusel alustatakse 2012. aasta novembris väliekspositsiooni projekteerimist. Ehitustööd jt. ekspositsiooniga seotud tegevused jäävad 2013. aastasse. Väliekspositsioon on plaanis avada külastajatele 2013. aasta sügisperioodil.

Lisainfo: http://www2.arhliit.ee/arhitektuurivoistlused/sise/klooga-koonduslaagri-ideevoistlus/

Võistluse korraldamist toetas Kultuurkapital.

Fotol võidutöö „MÄLETAME" autorid (vasakult) Mari Rass ja Diana Taalfeld (Foto:Reio Avaste, Avaste Arhitektuuribüroo OÜ)

vitjad

Uudise edastas:

Tiina Shein

Eesti Arhitektide Liidu kommunikatsioonijuht

tel. 5076353

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.