Avaleht > Uudised > EESTI FILMIMUUSEUM ON JÄLLE AASTA VANEM!
EESTI FILMIMUUSEUM ON JÄLLE AASTA VANEM!
Neljapäev, 04 Oktoober 2012 08:30
Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseum saab 4. oktoobril KUUE aastaseks. Sünnipäeva tähistame alates 19. oktoobrist,mil avatakse näitus "Siin me oleme! Eesti filmi esimene sajand".

Sünnipäevalapse eesmärgiks on Eesti filmiajaloo väärtustamine ja tutvustamine. Olenemata oma noorusest sisaldab Filmimuuseumi kogu mitmeid ekraniseeringutes kasutatud kostüüme, rekvisiite, siinset filmilugu puudutavaid fotosid, käsikirju, dokumente, meeneid, trükiseid, kinotehnikat ning rohkelt filmistuudio Tallinnfilm materjale.

Lisaks kogumisele ja säilitamisele tegeletakse ka kohaliku filmikunsti tutvustamisega erinevate teemanäituste ja ürituste kaasabil. Populaarseks on saanud Eesti Filmimuuseumi poolt korraldatavad igakuised filmipühapäevad, mis on kõigile filmihuvilistele TASUTA. Filmipühapäevade programmiga saab tutvuda SIIN.

Filmimuuseumi sünnipäeva puhul on Eesti Ajaloomuuseumi Muuseumipoes Börsi käigus 4.-7. oktoobrini 10% soodsamalt mitmed tooted. Näiteks on muuseumipoest võimalik osta Eesti Filmiarhiiv filmikogumikku „Esimene Pääsuke", filmistuudio Vesilind ja Eesti Ajaloomuuseumi koostööfilmi „Otepää püss", dokumentaalfilmi „Laulev revolutsioon", ajaloolist mängufilmi „Noored kotkad" jpm. Lisaks sellele on saadaval muuseumimeenete tänavusel võistlusel EMMA tähelepanu pälvinud Eesti Rahva Muuseumi pöidlaraamat „Retk läbi Setumaa 1913". Johannes Pääsukese filmikaadrite ainelise pisitrükise puhul panevad pildi liikuma osavad sõrmed.

Lähemat infot Ajaloomuuseumi poe kohta leiate SIIT

Kingitusena muuseumihuvlilistele, filmisõpradele ja Eesti filmiloole on alates 19. oktoobrist 2012 Maarjamäe lossis avatud Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi näitus „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand". Tegu on esimese nii mastaapse läbilõikenäitusega Eesti filmiloost. Näitus „Siin me oleme!" on nagu Eesti filmgi arenev ja üllatusi pakkuv. Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Filmiarhiiv. Näitus jääb Maarjamäe lossis avatuks kuni 2014. aasta detsembri lõpuni.

 

Pildil näituse ootusärevil meeskond (vasakult): Herke Vaarmann, projektijuht; Maria Mang, kuraator; Stella Skulatšjova, graafiline disainer; Kerli Virk, graafiline disainer; Hannes Praks, näituse kujundaja.

 

Tulge tähistage meiega!

Lisainfo:

Maria Mang

Eesti Filmimuuseumi juhataja

6228 615

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.