Avaleht > Uudised > EUROOPA MUUSEUMIDE AASTAAUHIND
EUROOPA MUUSEUMIDE AASTAAUHIND
Neljapäev, 23 August 2012 11:52

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone kandideeris Euroopa Muuseumi Foorumi poolt välja antavale Euroopa Muuseumide Aastaauhinnale (EMYA) 2013.

 

Suurgildi hoone valiti üle 40 kandideerinud muuseumi hulgast 28 parima hulka. Nominatsioonile ja auhindadele konkureerivad ligi 20 erineva riigi muuseumid alates Norrast põhjas, Türgist lõunas, Portugalist läänes kuni Aserbaidžaanini idas. Euroopa Muuseumide Aastaauhinna rahvusvahelise žürii esindajana külastas augustis Suurgildi hoone ekspositsiooni „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu" muuseumi- ja kommunikatsioonispetsialist Atle Faye Norrast, kes tutvus süvitsi gildihoone ekspositsiooni, tegevuste ning eesmärkidega. Aasta Muuseumi peaauhind kuulutati välja 18. mail 2013 Belgias Tongerenis asuvas Gallo-romaani muuseumis. 

Tänavu pälvis peapreemia Riverside'i muuseum Glasgowst.

 

Tegemist on 1977. aastal asutatud kõige prestiižikama muuseumide auhinnaga Euroopas, mis väärtustab innovatsiooni, publikukesksust ja professionaalsust. Auhind antakse unikaalse atmosfääriga muuseumile, kes panustab publikus huvi äratamisse, oskab teemasid loominguliselt esitleda ja tõlgendada, on loov ja innovaatiline oma haridustegevuses ning sotsiaalselt vastutustundlik. Auhinnal on olnud väga positiivne mõju muuseumivaldkonnale üldiselt, tuues tähelepanu keskmesse ka väikeseid uuendusliku sisuga muuseume, millel muidu oleks olnud raske leida Euroopa tasandil tunnustust.

Eesti muuseumidest on varem Euroopa Muuseumi Aastaauhinna võitnud KUMU kunstimuuseum, mis nimetati Euroopa Aasta Muuseumiks 2008. aastal.

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone avati külastajatele pärast restaureerimis- ja näituste uuendamistöid 28. mail 2011. Lisaks Suurgildi hoone püsiekspositsioonile „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu" on avatud ka Börsi käigus asuv väliekpositsioon „Ajaloo käik" ning sisehoovis kunstiprojekt „Ajaloo nägu".

Jälgi Eesti Ajaloomuuseumi uudiseid Facebookis

 

Lähem info:

Inge Laurik-Teder (Eesti Ajaloomuuseumi arendusdirektor)

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.