Avaleht > Uudised > SUURGILDI HOONE ON TALLINNA ARENDUSTEGU 2011
SUURGILDI HOONE ON TALLINNA ARENDUSTEGU 2011
Esmaspäev, 10 Oktoober 2011 09:23

Tallinna linna ettevõtluspäeval 6. oktoobril 2011 pälvis Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone Tallinna linnalt tunnustuse kui parim Arendustegu 2011.

Ajaloomuuseumi direktor Sirje Karis auhinnaga Arendustegu 2011Lisaks oli Suurgildi hoone nomineeritud koos suvise noorte laulu- ja tantsupeo ning Viru hotelli uue muuseumiga auhinnale Turismitegu 2011.

Arendusprojektiga uuendati vanalinna südames asuv Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone nii seest kui ka väljast, valmis uus eksperimenteeriv ning uuenduslik püsiekspositsioon ning avati publikule seni suletud keldrikorrus.

Eesti Ajaloomuuseum avas Suurgildi hoone uue püsinäitusega „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu” 28. mail 2011. Hoonega liituvad Börsi käik linnaruumi rikastava väliekspositsiooniga “Ajaloo käik” ja lastele lustimist pakkuv sisehoov, kus asub ka koostöös Kultuuripealinn Tallinn 2011 valminud kunstiprojek “Ajaloo nägu”. Kuuesaja aasta vanune Suurgildi hoone on Tallinna üks esinduslikemaid avalikke hooneid, mis on olnud läbi aastasadade siinse kultuuri- ja seltsielu keskuseks.

Suurgildi hoone remonti ja püsinäituse uuendamist rahastas Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond koos Kultuuriministeeriumiga Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kaasabil. Projekt kestis 2009. aasta aprillist kuni 2011. aasta maini.

Sisearhitektuurne projekt ja uus püsiekspositsioon valmisid Eesti Ajaloomuuseumi, OÜ KOKO Arhitektid ja OÜ Produktsioonigrupp koostööna. Arhitektuurse projekti tegi OÜ Restor, ehitustöid teostas OÜ Tarrest Ehitus.

Suurgildi hoone (Pikk 17) on avatud neljapäevast teisipäevani kell 10–18, kolmapäeval on Suurgildi hoone kinni. 1. maist kuni 31. augustini avatud iga päev kell 10-18.

 

Lisateave:

Inge Laurik-Teder

Eesti Ajaloomuuseumi arendusdirektor

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Tel 6 411 631

 

Teate edastas

Epp Alatalu

Eesti Ajaloomuuseumi turundusjuht

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.