Avaleht > Uudised > AJAPAIK.EE
AJAPAIK.EE
Teisipäev, 08 Märts 2011 09:10

Tallinna Ülikoolis toimunud veebi- ja mobiilirakenduste start-up üritusel Garage48 loodi ajalooliste fotode kaardistamise ja ülepildistamise veebirakendus “Ajapaikaja" -  ajapaik.ee

Pühapäeva, 27. veebruari õhtul kella neljast avanes kõigil soovijatel võimalus alustada mängu: ligi 500 fotole sajanditagusest Tallinnast sai kaardil pakkuda ülesvõtte tegemise asukohta. Fotode kohamärgendamisest saavad ennekõike kasu fotokogud, aga et ettevõtmine oleks osalejatele ka haarav ja põnev, koguvad nad punkte. Algul testitakse mängija oskust kohti määrata, lastes tal kaardile asetada kontrollitud asukohtadega pilte. Kui mängija on tõestanud, et ta pilte kaardil õigesti asetab, hakatakse talle kuvama ka neid vanu fotosid, mille asukohaandmed ei ole veel teada. Ajapaiga kaardivaatesse tekib pilt, kui selle asukoha on ühtmoodi määranud mitu inimest.

 

Esmaspäeva hommikuks on kaardistatud ligi 350 fotot, 298 inimest on pakkunud vähemalt ühele pildile asukohta. Seega vajab Ajapaik.ee kiiresti uut pildimaterjali, mida mängijatele kaardistamiseks esitada. Eelisjärjekorras ootame uusi ajaloolisi vaateid mäluasutustelt. Nädalavahetusel ei saanud veel päris valmis võimalus laadida ajalooliste piltide kõrvale ka samade kohtade jäädvustused tänasest päevast ehk refotod, töö selle rakenduse kallal jätkub esimesel võimalusel.

Idee viis Garage48-le Vahur Puik MTÜ-st Eesti Fotopärand, rakenduse käivitamiseks kasutati pilte Eesti Ajaloomuuseumi fotokogust. Ajapaik.ee meeskonda kuulusid Ahti Heinla, Jaen Saul, Kristjan Heinaste, Leen Videnski, Kaupo Kõrv, Jelena Savinen, Sven Tiirusson ja Vahur Puik. “Ajapaikaja” sai Garage48 parima käivitunud projekti eriauhinna.
Uuri, avasta, märgi kaardil ja pidlista üle! www.ajapaik.ee

Kontakt:
Vahur Puik
MTÜ Eesti Fotopärand
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
50 34 241