Avaleht > Uudised > TAASISESEISVUMISPÄEV MAARJAMÄE LOSSI PARGIS KOOS LASTE VABARIIGIGA!
TAASISESEISVUMISPÄEV MAARJAMÄE LOSSI PARGIS KOOS LASTE VABARIIGIGA!
Esmaspäev, 31 Juuli 2017 08:58

Kutsume kõiki 20. augustil 2017 kell 11-16 Maarjamäe lossiparki (Pirita tee 56, Tallinn), et tähistada üheskoos Eesti iseseisvuse taastamist meeleoluka perepäevaga.

Eesti Ajaloomuuseum koos laste ja noorte kultuuriaastaga ootavad kõiki külla Maarjamäel lossi õuele. Perepäeval on kohal EV100 elamustuur Laste Vabariik, mis pakub mängulusti ja avastamisrõõmu nii väikestele kui suurtele. Laste Vabariigi ainulaadsel autolaval etendub Kätlin Vainola näidend “Kõige parem kingitus”, labürint-mängualal saab Eestit mängulisel moel eri nurkade alt tundma õppida. Laste Vabariigi töötubades innustavad lapsi tegutsema Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Tervishoiumuuseum, Tallinna Linnamuuseum, Jääaja Keskus jt.

“Laste ja noorte kultuuriaastal soovime Eestile oluliste tähtpäevade tähistamist lastele eriliselt meeldejäävaks teha. Laste Vabariik jutustab valdkondi põimides lugusid Eestist ning tutvustab läbi mängu siin tegutsevaid asutusi, kel on just lastele mõeldud harivaid programme,” rääkis laste ja noorte kultuuriaasta projektijuht Marju Kask.

Eesti Ajaloomuusem avab 2018. aastal Maarjamäe lossis mängulise keskkonna, mis kannab samuti nime Laste Vabariik. Seal saavad lapsed luua oma riigi. Nii on Laste Vabariigi jõudmine Ajaloomuuseumi õuele ka selles mõttes tähenduslik. Koostöö muuseumitega on Laste Vabariigi väga tähtis osa nii selle loomisel kui läbiviimisel.

 

„VABA RIIGI PEREPÄEVA“ KAVA MAARJAMÄE LOSSI ÕUEL:

Elamustuuri LASTE VABARIIK mänguala ja töötoad toimuvad kell 11-16.

• Kell 11.00 ringkäik nõukogude monumentide välinäituse alal

• Kell 12.00 LASTE VABARIIGI etendus „Kõige parem kingitus” (kestab 40 min)

• Kell 13.00 Soome suursaadiku Kirsti Narineni poolt juhitud eestikeelne ringkäik näitusel „100 Soome asja

• Kell 14.00 Soome suursaadiku Kirsti Narineni poolt juhitud venekeelne ringkäik näitusel „100 Soome asja

• Nälja ja janu kustutab pop-up kohvik CARMEN CAFE.

 

PILETIINFO: Sissepääs Maarjamäe õuealale ja LASTE VABARIIGI tegevused on TASUTA. Tallihoonesse näitusele „100 Soome asja“ ja ekskursioonidel sissepääs muuseumipiletiga.

Jälgi Eesti Ajaloomuuseumi uudiseid ka Facebookis ja ole üritusega kursis SIIN

 

2017. aasta on laste ja noorte kultuuriaasta, mis väärtustab lapsi ja noori nii looja kui publikuna. Teema-aasta on ellu kutsunud Kultuuriministeerium ja selle läbiviimist koordineerib Eesti Lastekirjanduse Keskus.

 

Eesti Ajaloomuuseum

Maarjamäe lossi tallihoone, Pirita tee 66, Tallinn

Avatud K-P kell 10-18

 

 

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357