Avaleht > Uudised > ÕPITUBA FOTODEST JA NENDE SÄILITAMISEST
ÕPITUBA FOTODEST JA NENDE SÄILITAMISEST
Kolmapäev, 08 Veebruar 2017 09:19

Laupäeval, 18. veebruaril 2017 algusega kell 13.00 toimub Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) õpituba teemal „Vanad fotod Eesti Ajaloomuuseumi kogus ja koduste perekonnaalbumite korrastamine“. Osalemine ainult eelregistreerimisel! Kohad on täis ja registreerumine lõppenud!

Õpituba viivad läbi fotoajaloolane TÕNIS LIIBEK (TTÜ) ja fotokonservaator MERILIS ROOSALU.

Tõnis Liibek annab ülevaate pildistamise arengust Eestis 19. sajandi teisel poolel ja 20. sajandi alguses. Kuulda saab, mida pildistati, millist tehnikat kasutati ja kes olid omaaegsed tuntumad fotograafid. Oma silmaga saab näha põnevaid näiteid Eesti Ajaloomuuseumi fotokogust. Uurime koos, milliseid huvitavaid detaile võib leida ajaloolistelt fotodelt.

Fotokonservaator Merilis Roosalu räägib õpitoa teises pooles perekonnaalbumite säilitamisest kodus, nende kasutamisest ja restaureerimisest ning jagab näpunäiteid uute perekonnaalbumite loomiseks.

Soovi korral võivad osalejad võtta kaasa mõne foto, et saada spetsialistidelt konkreetseid nõuandeid.

Fotol: Maarjamäe lossi juurde viiva trepistiku foto esiplaanil on näha ilmselt kastkaameraga pilti teinud fotograafi vari. Aasta 1901. Eesti Ajaloomuuseum (F 10622)

 

NB! Osalemine EELREGISTREERIMISEL! Kohad on TÄITUNUD ja registreerimine lõppenud.

Osalustasu 3 eurot.


Järgmine õpituba teemal „1920.-1930. aastate mööbel Eesti Ajaloomuuseumi kogus ja mööbli puhastamine ning korrastamine kodustes tingimustes“ leiab aset 11. märtsil 2017.

Vaata kogu sarja infot SIIT!

 

Avasta ASJA lugu!

 

Sarja toetab:

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357