Avaleht > Üritused > Ürituste arhiiv > KONTSERDISARI "AKADEEMIA SUURGILDIS"
KONTSERDISARI "AKADEEMIA SUURGILDIS"

Kolmapäeval, 14. detsembril 2011, kell 19 kõlab Suurgildi hoones Johannes Brahmsi muusika. Toimub tänavu viimane kontsert sarjast "Akadeemia Suurgildis".

Esitusele tulevad Brahmsi viiulisonaat nr 1 G-duur ja klaverikvinteti f-moll op 34. Viiulisonaadi esitab Miina Laanesaar, klaveril saadab Lea Leiten. Klaverikvinteti f-moll op. 34 esitab klaverikvintett koosseisus: Asija Ahmetžanova (klaver), Mari Targo (viiul), Maaren Randvere (viiul), Mairit Mitt (vioola), Villu Vihermäe (tšello).

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia korraldab Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones kontserdisarja “Akadeemia Suurgildis” kord kuus, esinevad akadeemia üliõpilased ja õppejõud.

Kontserdile sissepääs on muusemi piletiga (5 ja 3 eurot).

Suurgildi hoone uksed avatakse publikule kell 18.30.

„Uut kontserdisarja planeerisime vastrenoveeritud Suurgildi hoonesse teadlikult, sest soovisime sellesse väärika ajalooga kontserdipaika tuua muusika- ja teatriakadeemia üliõpilaste ja õppejõudude koosmusitseerimisel kõrgetasemelist muusikalist programmi,“ ütles EMTA kontserdibüroo juhataja Mari Kolle.

Mai lõpul taasavatud Suurgildi hoone saal on üks parema akustikaga kammersaale Tallinnas. Just siin on varasematel aastakümnetel salvestatud oluline osa Eesti interpreetide ja muusikakollektiivide helipärandeid. Sajandite vältel on 15. sajandi algul rajatud Suurgildi hoone etendanud Tallinna linna kultuurielus silmapaistvat osa. Estonia Kontserdisaali valmimiseni oli Börsisaal Tallinna peamine kontserdisaal.

Keskaegsesse hoonesse on pärast renoveerimist ligipääs ka liikumispuudega inimestele.

Lähem info:

Mari Kolle

Kontserdibüroo juhataja, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Tel +372 66 75 759 See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. .eeSee e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Teate edastas:

Epp Alatalu