Avaleht > Üritused > Ürituste arhiiv > MATI MANDEL KÕNELEB AJALOO LAUPÄEVAKUL TRAAGILISEST 1944. AASTAST
MATI MANDEL KÕNELEB AJALOO LAUPÄEVAKUL TRAAGILISEST 1944. AASTAST

Laupäeval, 14. veebruaril kell 13 esineb Eesti Ajaloomuuseumis, Maarjamäe lossis ajaloomuuseumi teadur MATI MANDEL, kes kõneleb oma ettekandes „Vabastatud või vallutatud“ traagilisest 1944. aastast.

 

Ettekandes “Vabastatud või vallutatud” käsitletakse olukorda, millesse oli Eesti rahvas Nõukogude ja saksa okupatsioonirežiimide tegevuse tulemusel 1944. aastaks sattunud. Vaadeldakse ka rahvuslike ringkondade püüdlusi kolmanda tee otsimiseks ja Eesti iseseivuse taastamiseks ning analüüsitakse, kas seda, mil viisil Punaarmee Eesti territooriumi hõivas, saab nimetada vabastamiseks. Lõpetuseks tuleb käsitluse alla situatsioon, millesse eestlased sattusid sõja lõppedes.

Alates 2008.aasta oktoobrist toimuvad Eesti Ajaloomuuseumis, Maarjamäe lossis AJALOO LAUPÄEVAKUD, kus tuntud ajaloolased avavad huvitavaid ja intrigeerivaid teemasid Eesti ajaloos. Kõikide ettekannete sisu on seotud Eesti 20. sajandil toimunud poliitiliste ja ideoloogiliste murrangutega, toetades Maarjamäe lossis avatud suurnäitust “Iseolemise tahe. 90 aastat Eesti Vabariiki”. Ettekanded on suunatud kõikidele ajaloohuvilistele, keda huvitab, milline on ajaloos tuntud faktide taga olev taustsüsteem ning miks ja kuidas ajaloolised protsessid toimuvad.

Ettekanded toimuvad laupäeviti kell 13.00 Maarjamäe lossi kinosaalis.

Sissepääs muuseumi piletiga.

JÄRGNEV PROGRAMM

21.03. kell 13 OLEV LIIVIK Relva ja sõnaga okupantide vastu. Vastupanuliikumise kolm etappi

18.04. kell 13 HILJAR TAMMELA Valge laeva ootus Nõukogude Eestis

Toetuse eest täname Eesti Kultuurkapitali.

Täpsem info: Mariann Raisma, tel 52 217 02, See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Eesti Ajaloomuuseum

  • Maarjamäe loss
  • Pirita tee 56 Tallinn
  • www.eam.ee
  • Peatus Maarjamäe, bussid nr 1A, 1PR, 5, 8, 34A, 38