Avaleht > Üritused > Kontserdid > KRISTJAN VEERMÄE KLAVERIKONTSERT SUURGILDI HOONES
KRISTJAN VEERMÄE KLAVERIKONTSERT SUURGILDI HOONES

Teisipäeval, 28. oktoobril 2014, kell 19.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) KRISTJAN VEERMÄE klaverikontsert. Olete oodatud!

Kavas: F. Liszt, J. S. Bach, R. Schumann

Kord kuus korraldab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdibüroo koostöös Eesti Ajaloomuuseumiga silmapaistvatele EMTA tudengitele kontserdi Suurgildi hoones. Sel korral astub üles pianist Kristjan Veermäe.

Kristjan Veermäe (sünd 1990) alustas muusikuteed Rakvere Muusikakoolis Ruth Patuse klaveriklassis. Pärast Tallinna Rahvusvahelise Noore Muusiku konkursi finaali pääsemist läks ta edasi õppima Tallinna Muusikakeskkooli Ada Kuuseoksa juurde. Hetkel õpib Kristjan kolmandal kursusel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Irina Zahharenkova ja Marko Martini käe all.

Ta on osalenud konkurssidel Eestis, Lätis, Leedus ja Austrias. Veermäe on mänginud ka paljudes meistriklassides Pascal Roge, Arbo Valdma, Dmitri Aleksejevi, Oleg Manturi, Walter Blankenheimi, Hui Ying Tawaststjerna ja paljude teiste nimekate õppejõudude juures. Ta on soleerinud TMKK sümfooniaorkestri (dirigent Risto Joost), Pärnu Linnaorkestri (dirigent Toomas Vavilov) ja Üle-Eestilise Noorte Sümfooniaorkestri (dirigent Toivo Peäske) ees. Kristjan on muusikuna mitmekülgne olles õppinud lisaks klaverile ka klavessiini (õpetaja Kristina Are), orelit (õpetaja Ene Salumäe) ja dirigeerimist (õpetaja Ants Soots). Klavessiiniõpingutega seoses on ta osalenud kursustel maailma ühe hinnatuma klavessiinimängija Elisabeth Joye juures.

Sissepääs muuseumipiletiga (täispilet 5 eurot, sooduspilet 3 eurot).

Lähem info:

ema.edu.ee/kontsert