Avaleht > Üritused > Kontserdid > VIIULIKONTSERT „INNOVATSIOON JA TRADITSIOON“ SUURGILDI HOONES
VIIULIKONTSERT „INNOVATSIOON JA TRADITSIOON“ SUURGILDI HOONES

Neljapäeval, 25. septembril 2014, kell 18.30 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) viiuldaja STANISLAV PRONINI (USA) kontsert.

 

Kontsert toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sügisfesti raames.

Stanislav Pronin on tuntud oma virtuoosse ja uuendusliku lähenemisega viiulile. Need omadused on temast teinud ka hinnatud interpreedi ja viiulipedagoogi, kes on oma oskusi käinud jagamas kõikjal maailmas, alates Saksamaast ja Soomest ning lõpetades Serbia ja Kanadaga.

Maailmakuulus viiuldaja ja dirigent Vladimir Ashkenazy on Pronini puhul esile toonud sünnipärast muusikalist tundlikkust ja intelligentsi ning hämmastavat tehnikat. Proninit seob tihe koostöö selliste tippude hulka kuuluvate heliloojatega nagu Fabian Panisello, Lera Auerbach ja John Adams.

 

Suurgildi hoones toimuval kontserdil esitab Stanislav Pronin spetsiaalselt talle loodud viiuliteose "Stringendo" helilooja Toivo Tulevi sulest.

Sissepääs muuseumipiletiga (täispilet 5 eurot, sooduspilet 3 eurot).

 

 

 

EMTA korraldatud värske heli festival "Sügisfest" toimub tänavu juba 15. korda ning toob kokku esinejad Türgist, Hollandist, USAst, Soomest, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Itaaliast ja Eestist. Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones toimub järgmine Sügisfesti kontsert 28. septembril kell 19 - üles astub Hoca Nasreddin Trio.


Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357