Avaleht > Üritused > Kontserdid > JULIA AGEYEVA HESSi KLAVESSIINI KONTSERT
JULIA AGEYEVA HESSi KLAVESSIINI KONTSERT

Reedel, 11. aprillil kell 19.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones meisterliku klavessinisti Julia Ageyeva Hess'i soolokontsert. Kontsert toimub koostöös Tallinna Filharmooniaga. Olete oodatud!

Kontserdikava pakub kuulajaile värvikat muusikalist mosaiiki barokkajastu programmilistest teostest. Kavas peegelduvad nii muistsed legendid kui ka 18. sajandi prantsuse õukonna rituaalid, armastus ja ahastus. Julia Ageyeva Hess'i mänguviisi iseloomustab tundesoojus ja väljendusmaailma rikkus.

Piletid saadaval Piletilevis ja tund enne algust kohapeal (8EUR/4EUR).

Kavas:
J.P. Sweelinck. Unter der Linden grüne
F. Couperin. 13eme ordre „Les Folies Francaises"
J. G. Pratsch. Fandango
J.P. Rameau. La Dauphine; La Poule; Les Cyclopes; Les Trois Mains, Les Sauvages
J.N.P. Royer. La Marche des Scythes

Julia Ageyeva Hess alustas klaveriõpinguid Nõmme lastemuusikakoolis ja jätkas Mailis Põllu juures Georg Otsa nimelises muusikakoolis, kus klavessiinihuvi ergutas ka õpetaja Reinut Tepp. 1998. aastal läks ta end täiendama Ameerika Ühendriikidesse ja õppis edasi Arizona Riiklikus Ülikoolis (B.Mus., M.Mus.). 2011. aasta kevadel omandas Julia doktorikraadi klavesiini erialal New Yorgis Stony Brook'i Ülikoolis. Tema õpetajateks on olnud John Metz, Arthur Haas, Eckart Sellheim, samuti on Julia osalenud Lars Ulrik Mortensen'i, Ketin Haugsand'i, Andrew Lawrence King'i ja Kenneth Weiss'i meistrikursustel.

Julia on esinenud solistina ja ansamblistina Ameerika Ühendriikides, Prantsusmaal, Saksamaal, Leedus, Eestis ja Venemaal, ka paljudel festivalidel nagu Berkeley, Amherst ja Connecticut Early Music Festivals. Julia oli 2010. aastal Moskvas toimunud Andrei Volkonski nimelise klavessiinikonkursi finalist ning diplomant. 2012. aastal võitis Julia II preemia Westfield'i rahvusvahelisel klavessiinikonkurssil Washingtonis. Julia jagab oma tegemisi Eesti ja USA vahel, kus ta praegu on asunud elama Californias Berkeley's.