Avaleht > Üritused > Kontserdid > ANSAMBEL U: KONTSERT
ANSAMBEL U: KONTSERT

VIII Tallinna Talvefestivali viiendal kontserdil, 15. veebruaril kell 19.00 Suurgildi hoones, pakub kuulamiseks põnevat kaasaegse muusika helikeelt 2009. aasta Kultuurkapitali aastapreemia laureaat Ansambel U:

Ansambel U: esineb järgmises koosseisus: Tarmo Johannes (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Vambola Krigul (löökpillid), Taavi Kerikmäe (klaver).

Ettekandele tulevad teosed heliloojatelt nagu Aints, Crumb, Tulev ja Broening.

Kuueliikmeline ansambel on asutatud 2002. aastal Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannese eestvedamisel ning ansambel töötab ilma dirigendita.

Ansambel U: esimene täiskontsert toimus 16. oktoobril 2003 festivalil NYYD 2003. Sellest peale on U: esinenud enamusel tähtsamatest Eesti nüüdismuusika festivalidest. Aastal 2006 kutsuti U: esitama kava eesti ja soome uuemast muusikast ühel mainekamatest Soome festivalidest, „Time of Music" Viitasaaris. U: on aasate jooksul esinenud erinevatel festivalidel ning andnud iseseisvaid kontserte Suurbritannias, USAs, Rumeenias, Saksamaal, Soomes. Septembris 2009 omistas Eesti Kultuurkapital ansamblile U: aastaauhinna uue muusika alase tegevuse eest Eestis.

U: tegeleb nii kaasaegse muusika klassikasse kuuluvate teoste, kui eksperimentaalsete kompositsioonidega. Üheks oluliseks suunaks on süveneda improvisatsiooni ja ebatraditsioonilise notatsiooni tõlgendamist nõudvate teoste ettekandmisesse. Mängitakse muidugi ka eesti muusikat, samuti tellitakse välisheliloojatelt uudisteoseid. U:-le on kirjutanud muusikat Toivo Tulev, Mari Vihmand, Tatjana Kozlova, Märt-Matis Lill, Tauno Aints, Helena Tulve, Ülo Krigul, Roméo Monteiro (Prantsusmaa), Antti Auvinen, Kimmo Kuitunen (Soome), Benjamin Broening, Brian Christian (USA), Eugen Birman (EST/USA) .

Aprillis 2009 andis U: välja oma esikalbumi "U:" valitud eesti autorite loominguga, mis on kirjutatud ansamblile U: aastatel 2004-2009. Ansambli teine album "Protuberantsid" ilmus juba kaks aastat hiljem - märtsis 2011.Muusikateatri alal on U: töötanud mitmeid kordi koos ühe eesti rahvusvaheliselt tunnustatuma kontseptuaalse tantsu koreograafi, Mart Kangroga, keelega koosttös on sündinud etendused "Mäng" (2006), "Romeo ja Julia" (2008). Viimase ühisprojektina esietnendus festivali NYYD 2009 raames etendus "Harmoonia".

Aastal 2013 tähistas U: 10 aasta möödumist oma esimesest täiskontsedist 16.10.2003. Sel puhul toimus kogu aasta jooksul koostöös Eesti Rahvusringhäälinga kontserdisari "URR - 10 aastat vastupanu", kus esitati ja tutvustati olulisi teemasid nüüdismuusikast.

PILETIHINNAD Suurgildi hoones toimuvale kontserdil:

Tavapilet: 8€
Õpilane/tudeng/pensionär: 5 €

Piletid saadaval PILETILEVIST

Kontsert kestab 1h 20 min. Olete oodatud!

Kaunite ja kordumatute muusikaelamusteni VIII Tallinna Talvefestivalil!

Rohkem infot www.http://www.plmf.ee/tallinna-talvefestival_est