Avaleht > Üritused > Kontserdid > KAMMERKOORI COLLEGIUM MUSICALE KONTSERT
KAMMERKOORI COLLEGIUM MUSICALE KONTSERT

4. juunil kell 17 toimub Suurgildi hoones Collegium Musicale kontsert "Unustatud rahvad". Tund enne kontserdi algust on võimalik osaleda ringkäigul näitusel "Veelinnurahvas. Lennart Meri filmirännakud 1969-1988", mida juhib Jaak Prozes.

 

Ettekandele tulevad Veljo Tormise teosed „Karjala saatus" ja „Vadja pulmalaulud". Dirigeerivad Miina Pärn ja Maarja Helstein.

Sissepääs muuseumipiletiga (täispilet 5 eurot, sooduspilet 3 eurot).

Kontsert "Unustatud rahvad" on inspireeritud näitusest  „VEELINNURAHVAS. Lennart Meri filmirännakud 1969-1988" ja toimub Tallinna Vanalinna Päevade programmi raames. Vaata Suurgildi hoones toimuvate ürituste programmi SIIT! 

Üllatusesinejana astub kontserdi alguses paari lauluga üles Eestis külas viibiv liivlaste ansambel Rândalist Ventspilsist.

Kammerkoor Collegium Musicale tuli kokku 2010. aasta oktoobris dirigent Endrik Üksvärava eestvedamisel. Koori eesmärk on rikastada ja edendada Eesti muusikamaastikku, pakkuda häid muusikaelamusi publikule nii Eestis kui väljaspool. Kooris on 24 lauljat. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega: Gesualdo, Schütz, Bach, Mendelssohn, Messiaen, Rautavaara, Pärt, Tormis jt. Olulisel kohal on vanamuusika ja Eesti heliloojate teosed.

Kammerkoor Collegium Musicale on pälvinud mitmeid rahvusvahelisi tunnustusi ja pärjatud "Aasta Koor 2011″ tiitliga. Vaata lähemalt SIIT! 


collegium musicale