Avaleht > Üritused > Kontserdid > HARAWI. Kontsert Suurgildi hoones
HARAWI. Kontsert Suurgildi hoones

Kolmapäeval, 28. novembril 2012, kell 19.00 toimub Suurgildi hoones kontsert. Kai Kallastu ja Kadri-Ann Sumera esitavad Olivier Messiaeni laulutsükli "HARAWI".

 

Kontserdipiletid on saadaval Piletilevist http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/ooper_ja_operett/?concert=111741

HARAWI
Laul armastusest ja surmast (1945)

La ville qui dormait, toi (Linn, mis magas)
Bonjour toi, colombe verte (Tervitan sind, sa roheline tuvi)
Montagnes (Mäed)
Doundou tchil
L'amour de Piroutcha (Piroutcha armastus)
Répétition planétaire (Universumi kordumine)
Adieu (Hüvastijätt)
Syllabes (Silbid)
L'escalier redit, gestes du soleil (Korduv trepp, Päikese liikumised)
Amour oiseau d'étoile (Armastuse tulilind)
Katchikatchi les étoiles (Tähtede Katchikatchi)
Dans le noir (Pimeduses)

Prantsuse helilooja Olivier Messiaeni (1908-1992) monumentaalne laulutsükkel Harawi (1945) on esimene osa helilooja nö. „Tristani triloogiast", millesse kuuluvad ka 1948. aastal loodud Turangalila-sümfoonia ja Viis laulu (Cinq Rechants). Tsükli nimetus on pärit Andide indiaanlaste armastuslaulude žanrist, milles armastajad sageli lõpuks hukkusid. Tristani loost tuttav armastuse ja surma põimumine, paratamatus ja isegi samatähenduslikkus on Messiaeni loomingus sage ja isiklik teema. Tema esimene abikaasa Claire Delbos kaotas õnnetuses mälu ja suri pärast aastatepikkust raviasutustes viibimist. Harawi sümbolistliku, sõnamängulise ja onomatopoeetiline teksti on kirjutanud autor ise. Tekst sisaldab lisaks tähenduseta sõnadele tuletisi peruu ja prantsuse keelest. Muusika sisaldab Messiaenile iseloomulikku matkitud linnulaulu ning india muusikast inspireeritud rütmikombinatsioone ja laade.

Sopran Kai Kallastu on esinenud ooperilaulja, muusikateatriartisti, kammermuusiku ja mitmete orkestrite solistina. Tema repertuaar hõlmab teoseid renessansist nüüdismuusikani. Ta on olnud mitmete eesti heliloojate eksperimentaalsete vokaalteoste esmaesitaja. Intensiivne loominguline töö seob teda abikaasa Andrus Kallastuga, kellega koos ta on esitanud kümneid vokaalkavu. www.kallastu.ee

Pianist Kadri-Ann Sumera lai repertuaar hõlmab teoseid barokist tänapäevani. Eesti ühe aktiivsema pianistina on olnud paljude uudisteoste esmaesitaja ja plaadistanud nt Antes Editionile. Ta esinenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Dresden Sinfonietta, Pärnu Linnaorkestri jne solistina. Lisaks tööle Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis teeb ta kaastööd Klassikaraadiole ja on üks Muusikasõprade Seltsi koolikontserdisarjade eestvedajatest. Tegeleb aktiivselt ka süstasõiduga.

Täispilet 8€
Sooduspilet 5€ (õpilane, tudeng, pensionär, liikumispuudega inimene ja tema saatja)

Uksed avatakse 30 minutit enne algust
Kontsert kestab 1h 15 minutit