Avaleht > Üritused > Kontserdid > TEADUSTE AKADEEMIA MEESKOORI KONTSERT-VESTLUS "LOOD JA LAULUD"
TEADUSTE AKADEEMIA MEESKOORI KONTSERT-VESTLUS "LOOD JA LAULUD"

Olete oodatud neljapäeval 27. oktoobril 2016 kell 18.00 Suurgildi hoonesse (Pikk 17) kontserdile. Sügisõhtus kõlab eesti kooriklassika, mis on põimitud huvitavate lugudega Jüri Kuuskemaalt.

Kontsert-vestlusega LOOD ja LAULUD soovime pakkuda kontsertnaudingut väärika ajaloo ja erilise auraga Suurgildi hoones. Valik vanemaid ja veidi unustuse hõlma vajunud meeskoori laule on üllatavalt ajakohased ja kõnekad ka praegusel euro- ja globaalsegaduste ajastul. Esitamisele tulevad teosed Gustav Ernesaksalt, Eduard Tubinalt, Villem Kappilt ja mitmetelt teistelt Eesti autoritelt. Kaastegevad bariton Ott Indermitte ja klaveril Tiina Renser.

Jüri Kuuskemaa on üks tuntumaid Eesti kunstiajaloolasi, avaldanud mitmeid muinsuskaitse- ja ajalooteemalisi raamatuid ning teinud raadiosaateid. Tema lemmikteemadeks on Tallinna vanalinn, arhitektuur ja kultuur, samuti on ta tuntud muinsuskaitselise tegevuse ja harivate raadiosaadete poolest (Kuku Raadios saade "Memoria"). Oma aktiivse tegevuse eest on ta pälvinud Eesti ja mitmete välisriikide kõrgeid autasusid, sh Tallinna vapimärgi ja Valgetähe IV klassi teenetemärgi. Kuuskemaa ajalooteemalised lood on tihtipeale väga erilised, sest olles ise vanalinlane ning elades vaid mõnekümne sammu kaugusel Suurgildi hoonest, on tema suhe meie linnsüdamega väga isiklik. „Vanalinn on just minu koht,“ ütleb Jüri, kellel on iga Tallinna vanalinna maja kohta rääkida lugu või paar (www.visittallinn.ee. 11.07.2016).

Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor on akadeemilise taustaga laulumeeste koor, mis loodi 1958. aastal ja tähistab 2018. aastal juba oma 60 aastast tegutsemisjuubelit. Koori peadirigendiks on Andrus Siimon ja dirigendiks Igor Nikiforov. ETAM võitis 2013. aastal toimunud Eesti Meestelaulu Seltsi meeskooride võistulaulmisel A-kategooria kooride seas III koha. Koori peadirigent Andrus Siimon töötab 1991. aastast Eesti Rahvusmeeskooris laulja, koormeistri ja dirigendina. Ta on Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoori, Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoori, Virumaa Noorte Meeskoori ja Eesti Koorijuhtide Naiskoori peadirigent. Koori teine dirigent Igor Nikiforov on samuti Rahvusmeeskoori laulja ja koormeister. Igor juhendab ka meeskoori kammerkoosseisu ja Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoori.

www.etam.ee

 

Pilet: 5-8 eurot. Pileti saab osta Piletilevist, vaata SIIT!

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(AT)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357

Eesti Ajaloomuuseum