Avaleht > Üritused > Kontserdid > X KLAVESSIINIFESTIVALI KONTSERT "UINUV AMOR"
X KLAVESSIINIFESTIVALI KONTSERT "UINUV AMOR"

Esmaspäeval, 18. aprillil 2016 kell 18.00 esinevad Suurgildi hoones (pikk 17) Laura Antonaz (sopran, Itaalia) ja Maria Luisa Baldassari (klavessiin, Itaalia). Kontsert "Uinuv Amor" kuulub X klavessiinifestivali programmi.

Kavas: G. Frescobaldi, S. D’India, F. Sances, M. R. Coelho, B. Strozzi, G. F. Händel, A. Vivaldi

Sopran Laura Antonazon on pühendunud põhiliselt barokk- ja kammermuusika esitamisele. Ta esineb koos mitmete ansamblite ja orkestritega: I Barocchisti, La Risonanza, Les Nations, Concerto Italiano, Accademia Bizantina, Veneetsia Barokkorkester, RAI Rahvuslik Sümfooniaorkester, Il Canto d'Orfeo, Ensemble La Fenice, Odhecaton jt.

Antonazi ooperidebüüt oli Mozarti Võluflööt, millele järgnesid rollid Cavalli, Paisiello, Jommelli, Weberi, Offenbachi, Glucki ja Händeli ooperites. Ta on esinenud paljudel suurtel festivalidel ja lindistanud üle 40 CD firmadele Tactus, Stradivarius, Dynamic, Amadeus, Discantica, Nuova Era ja Rivo Alto.

Maria Luisa Baldassari tegutseb nii klavessiinimängijana kui muusikateadlasena. Klavessinisti ja ansamblistina esineb ta koos tuntud muusikute (Maxence Larrieu, Cristiano Rossi, Alessandro Ciccolini, Bruce Dickey, Stefano Montanari, Pekka Kuusisto, Gloria Banditelli) ja ansamblitega nii Itaalias kui mujal maailmas. Ta on asutanud solistide ansambli Les Nations, mis keskendub Itaalia renessanss- ja barokkmuusika esitamisele ja millega on valminud 7 CD-d. Lisaks on Baldassari lindistanud firmadele Echo, Tactus, Rivo Alto, EMI ja Nuova Era.

Üritus kestab 1 tund.

Piletid saadaval PILETILEVIS: vaata SIIT!