Avaleht > TÖÖLEHED > TÖÖLEHED
TÖÖLEHED

Pane end proovile ja tule Eesti Ajaloomuuseumisse iseseisvale uurimisretkele!

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones – leiad ka iseseisvat tegevust, kasutades erinevaid töölehti, mida kohapeal täita. Saad rakendada oma uurijasoont ja kasutada loogilist mõtlemist. Töölehed sobivad nii kooliõpilasele kui ka ajaloohuvilisele täiskasvanule. Soovitame töölehed paljundada formaadis A3, siis on seda kohapeal mugavam täita.

Selleks prindi endale meeldiva teemaga tööleht ise välja, võta pliiats kaasa ja tule muuseumisse!

NB! Töölehti saab kasutada ka õpilasgruppidele suunatud haridusprogrammide raames, mida viib läbi muuseumipedagoog. Lähem info ja haridusprogrammide tellimine: Anu Kohal (muuseumipedagoog) anu.kohal(at)ajaloomuuseum.ee

 

SUURGILDI HOONES (Pikk 17) näitusel "VISA HING. 11 000 AASTAT EESTI AJALUGU"

RIIK JA VÕIM

Viimase 800. aasta jooksul on Eestis valitsenud rohkem kui kümme erinevat võimu. Eesti Vabariik on küll üle 95. aasta vana, kuid sellestki ajast on ta suurema osa olnud okupeeritud. Eesti Ajaloomuuseumi töölehe abil saad iseseisvalt uurida võimu ja riigiga seotud küsimusi näitusel „Visa hing. 11 000 aastat Eesti ajalugu."

 

RAHA JA MAJANDUS

Unistus rikkaks saamisest on Eestis elanud juba üle tuhande aasta. Tööleht „Raha ja majandus" aitab näitusel „Visa hing. 11 000 aastat Eesti ajalugu" uurida majanduse ajalugu alates hansakaubandusest kuni 20. sajandi lõpuni. Suurgildi hoone aktsiisikambris näitusel „Ratsa rikkaks?!" saab lähemalt tutvuda ajalooliste rahadega ja arutleda hindade üle läbi aegade. Tule ja saa teada, kellel on Eestis olnud võimalus ratsa rikkaks saada!