Avaleht > Raamatud > "SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand". Näituse kataloog
"SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand". Näituse kataloog

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi näitus „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand" ja sellega kaasnev kataloog tutvustavad Eesti filmiajalugu läbi filmitegemise protsessi. Tegemist on ainsa siinset filmi- ja kinolugu tervikuna tutvustava näitusega, mis kajastab omal moel ka Eesti filmi uurimise hetkeseisu.

Kataloog (129 lk) heidab pilgu meie filmilukku, mis koosneb armastatud ja unustatud filmidest, meeldejäävatest tegelaskujudest, filmide saamislugudest ja nendega seotud legendidest ning paljust muustki. Sarnaselt näitusele on ka kataloog üles ehitatud filmitootmise protsessi etappidele.

Raamat sisaldab ekpositsiooni teksti- ja fotomaterjali kõrval ka lisainfot, mis mahukal näitusel kohta ei leidnud, ent annab väärtuslikke teadmisi Eesti filmi- ja kinoajaloost. Samuti toome lugejani Eesti filmiloo personaalsema tasandi, lisades koondkäsitlusele filmitegijate mälestusi, mis avavad siinse filmitootmise arengut selles osalenud inimeste pilgu läbi.

Kataloog on rikkalikult illustreeritud ja sisaldab lisaks fotomaterjalile ka näitusel eksponeeritud esemete pildistusi. Kataloog on eesti ja inglise keeles.

Täname kõiki sõpru, kolleege, tekstide autoreid, konsultante ning muidugi Eesti filmirahvast hea nõu ja abi eest!

Koostaja: Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseum
Keeletoimetaja: Hille Saluäär
Tõlkija: Refiner Translations
Kujundajad: Anne Pikkov, Marek Piliste
Trükk: Reusner

Hind muuseumipoes ja Maarjamäe lossis: 7 eurot

Kataloogi väljaandimst toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Eesti Filmiarhiiv ja Tallinnfilm