Avaleht > Raamatud > Jean-Loup Rousselot, Veronica Grahammer. Beyond Bering
Jean-Loup Rousselot, Veronica Grahammer. Beyond Bering

Beyond Bering. The Russian Colonies in the North Pacific 1741-1867. From the Estonian History Museum in collaboration with the Staatliches Museum für Volkerkunde Munich.

Fondazione Galleria Gottardo 2004, 263 pp, ill [In Italian, Germany and English]

Authors: Jean-Loup Rousselot, Veronica Grahammer

Preface: Franco Rogantini

The history of the Estonian History Museum: Toomas Tamla

Proofreading: Anka Krämer de Huerta, Silvia Bassani, Antonio Ferretti

Photography: Astrid Eckert, Kadri Viires

Graphic design: www.theredbox.ch

Hind 29€

Itaalia, saksa ja inglisekeelsete tekstidega ning rikkalikult illustreeritud kataloog annab ülevaate Eesti Ajaloomuuseumi haruldasest võõretnograafia kollektsioonist, mis pärineb peamiselt Ida Siberist (Kamtšatka and Tšukotka) ning Venemaa piirkonnast Ameerikas (Alaska ning Fort Ross, California). Alaskal ja Ida-Siberis elanud rahvaste 19. sajandi I poolest pärinevad etnograafilised esemed on maailmas üliharuldased. Ajaloomuuseumi kollektsiooni kuulub 571 objekti, mis jõudsid siia Eestis elanud baltisaksa aadlike kaudu. Venemaa õukonna teenistuses olles viibisid korjakkide, itelmeenide, samojeedide, neenetsite, tšuktšide, aleuutide, eskimote ja tlingitite juures näiteks Käru mõisa omanik Karl von Ditmar ja Roela mõisnik Friedrich von Wrangell, aga ka Adam Johann von Krusenstern, Otto von Kotzebue, Hermann von Friederici, Alexander Theodor von Middendorf jt. Kataloog valmis 2004. ja 2005. aastal kollektsiooni põhjal koostatud näituse Siit- ja sealtpoolt Beringit raames, mida eksponeeriti esmalt Šveitsis Luganos ja Saksamaal Müncheni Riiklikus Etnoloogia Muuseumis. Näituse ja kataloogi koostasid dr. Jean-Loup Rousselot ja Veronika Grahammer Müncheni Riiklikust Etnoloogia Muuseumist. Eesti Ajaloomuuseumis eksponeeriti näitust 2006. aastal, kuraator oli Eesti Ajaloomuuseumi teadur Anne Ruussaar.