Avaleht > Näitused > Näitused mujal > 3D FOTONÄITUS "TERVITUSI..." VALGA MUUSEUMIS
3D FOTONÄITUS "TERVITUSI..." VALGA MUUSEUMIS

Valga Muuseumis on 8. augustist kuni 2. septembrini 2017 avatud Eesti Ajaloomuuseumi 3D fotonäitus „Tervitusi Revalist, Dorpatist, Narvast, Pernaust, Fellinist, Hapsalist ja Arensburgist. Sajanditagune linnafoto Eesti Ajaloomuuseumi fotokogus 3D".

Eesti Ajaloomuuseumi 150. sünnipäeva-aasta raames valminud näitus kutsub fotode ja piltpostkaartide vahendusel sukelduma sajanditagusesse Eesti linnapilti ja külastama veel ilmasõdadest puutumatuid kauneid paiku siinsetes suuremates ja suvisemates linnades. Spetsiaalselt näituse tarbeks valminud anaglüüf-fotodel ja muuseumi kogust publiku ette toodud meeleolukatel ajaloolistel piltpostkaartidel on seitse Eesti linna: Tallinn, Tartu, Narva, Pärnu, Viljandi, Haapsalu ja Kuressaare.

Suurendatud ja ruumilised linnavaatefotod on digiteeritud 20. sajandi alguse klaasnegatiividelt ning neist enamuse autoriks on fotograaf Jaan Kristin (1863–1919). Ta pildistas aastatel 1905 kuni 1914 kõiki Eesti suuremaid linnu ja suvituskohti piltpostkaartide valmistamiseks. Esmalt vaid väikeste postkaartide valmistamiseks mõeldud vanade klaasnegatiivide kvaliteet ja detailirohkus on hämmastavad, võimaldades ajalooliste linnapiltide suurendamisel ja sügavusmõõtme lisamisel kogeda põnevat ruumilist ajarände elamust.

Kuraator: Merilis Roosalu

Kujundus ja fototöötlus: Maris Sähka

Keeletoimetaja: Hille Saluäär

Tõlge: Refiner Translations

Trükk: Ellington

Näitust toetas Kultuurkapital.

 

Pildil on Jaan Kristini tehtud ülesvõte Tartu kivisillast (hävis II maailmasõjas) aastatel 1910–1914. Eesti Ajaloomuuseum, N5635:99.

 

Näitus on avatud 8. augustist 2. septembrini 2017 Valga Muuseumis (Vabaduse 8, Valga). Avatud T - R kell 11–18 ja L kell 10–15.

Tulge kogu perega osa saama 3D fotonäitusest!