Avaleht > Näitused > Näituste arhiiv > Näituste arhiiv 2012 > VIISASABAST ÜHISE RAHANI. Ühisturg 20

Alates 9. oktoobrist 2012 on Eesti ja Soome vahel sõitva Tallinki parvlaeva Superstar reisijatele uudistamiseks avatud Euroopa Komisjoni Eesti esinduse ja Eesti Ajaloomuuseumi koostööna valminud näitus „VIISASABAST ÜHISE RAHANI. Ühisturg 20".

 

 

Tänavu saab Euroopa ühtne turg 20-aastaseks ning sel puhul valminud näitus räägib ühise siseturu mõjust eelkõige Eesti ja Soome suhetele. Sümboolselt kahe riigi vahel pidevas liikumises püsival näitusel saab meenutada, kui palju on viimase kahekümne aasta jooksul Eesti ja Soome riigis muutunud. Olukorrast, kus üle lahe pääsemiseks tuli varavalgest seista viisasabas, oleme jõudnud vabaduseni sõita naaberriiki passita ning raha vahetamata.

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi Hannes Rummu sõnul on tänastel noortel raske mõista, et kolmkümmend aastat tagasi oli sõit Soome enamiku Eestimaa elanike jaoks kättesaamatu unistus ning vaid paarkümmend aastat tagasi tähendas see alandavas viisasabas seismist. "Täna on Eesti ja Soome vaheline suhtlus õpikunäide toimivast ühtsest turust, kus üle Soome lahe liiguvad igal aastal miljonid inimesed, kaubad, teenused ja kapital," lisas Rumm.

Näituse koostas Eesti Välispoliitika instituudi analüütik Erkki Bahovski ning kujundas loomeagentuur AKU (http://akucollective.com). Projekti juhtisid Herke Vaarmann (Eesti Ajaloomuuseum) ja Heiki Linnamägi (Euroopa Komisjoni Eesti esindus).

Näitus jääb Tallinki laeval Superstar avatuks 2012. aasta detsembri lõpuni. Pärast seda liigub näitus edasi Eestimaa eri linnades, kus Eesti ja Soome ühisturu arengulooga saavad tutvust teha kõik huvilised.

 

 

Hetk näituse "Viisasabast ühise rahani" ülespanekult
Detail näituselt "Viisasabast ühise rahani"
Vaade näitusele "Viisasabast ühise rahani"
Näitus "Viisasabast ühise rahani" Tallinki parvlaeval
Hetk näituse "Viisasabast ühise rahani" ülespanekult
Vaade näitusele "Viisasabast ühise rahani"

 

 

Lisainfo:

Erkki Bahovski

Eesti Välispoliitika instituudi analüütik

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Tel: 5041 122