Avaleht > Näitused > Näituste arhiiv > Näituste arhiiv 2012 > EESTI AJALOOMUUSEUMI MAARJAMÄE KOMPLEKSI HOONETE JA VÄLIALA IDEEVÕISTLUSE TÖÖDE NÄITUS MAARJAMÄE LOSSIS

Maarjamäe kompleksi hoonete ja välialade ideekonkursi võistlustööde näitus

10. august - 25. november 2012

Maarjamäe lossis, Pirita tee 56

 

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis on avatud näitus Maarjamäe kompleksi hoonete ja välialade ideekonkursil osalenud võistlustöödest.Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Ajaloomuuseumi poolt korraldatud arhitektuursele ideevõistlusele laekus tähtajaks 15 võistlustööd. Nendega saab näitusel lähemalt tutvuda.

 

Võitjaks osutus ideekavand nimega “Vana mees tahab koju”, mille autorid on Jürgen Lepper, Anto Savi ja Margus Soonets (BOA OÜ ja Innopolis Insenerid OÜ). Teise koha preemia anti võistlustööle nimega “Piksel”, mille autorid on Hanno Grossschmidt, Tomomi Hayashi, Sander Treijar ja Timo Titma (OÜ HG Arhitektuur). Kolmanda koha preemia pälvis võidutöö nimega “Storia”, mille autorid on Jaan Port, Neeme Tiimus, Kaur Talpsep, Markus Nimik ja Elo Liina Kaivo (PIN Arhitektid OÜ ja Kauss Arhitektuur OÜ). Ostupreemiaid anti välja kaks – ideekavandile „Ilusam kui eile“, mille autoriteks on Karisma Arhitektid OÜ ja ideekavandile „RIBBON II“, mille autoriteks on Alver Arhitektid OÜ.

 

Žürii pidas ideevõistluse üldist taset kõrgeks. Enamik võistlustöid suhtus lugupidavalt nii ajaloolisse hoonekompleksi kui ka eripärasesse maastikku. Võistlustööde hulgas leidus mitmeid arhitektuuriliselt tugevaid ja kontseptuaalselt terviklikke ning üsna eriilmelisi lahendusi. Välialade läbitöötatuse tase oli aga väga erinev ning selles osas ootas žürii rohkem maastikuliselt mitmekesiseid ja terviklikke ideid. Arvestades, et tingimused olid nii muuseumi vajadustest kui ka muinsuskaitse nõuetest lähtuvalt mõneti piiravad, oli oluline, et töö tooks esile nüüdisaegse muuseumi atraktiivset ja mängulist keskkonda ning oleks ökonoomne.

 

Arhitektuurivõistluse võidutöö alusel on kavas koostada maa-ala detailplaneering ning hoonete ja maastiku ehitusprojektid. Projekti teostamiseks loodab Eesti Ajaloomuuseum saada toetust Euroopa Liidu struktuurifondidest.

 

Näitus on Maarjamäe lossis avatud 10. augustist kuni 25. novembrini 2012. Muuseum on lahti kolmapäevast pühapäevani kell 10-17. Suletud esmaspäeviti ja teisipäeviti.

Eesti Ajaloomuuseum, Maarjamäe loss, Pirita tee 56.

Kohale saab kesklinnast bussidega 1A, 5, 8, 34A, Maarjamäe peatus

 

Jälgi Eesti Ajaloomuuseumi uudiseid Facebookis: http://www.facebook.com/pages/Eesti-Ajaloomuuseum/188487634504902