Avaleht > Näitused > Näituste arhiiv > Näituste arhiiv 2015 > IVO NIKKOLO JUUBELIKOLLEKTSIOON SUURGILDI HOONES
IVO NIKKOLO JUUBELIKOLLEKTSIOON SUURGILDI HOONES

Alates laupäevast, 22. novembrist 2014 kuni 11. jaanuarini 2015 saab Suurgildi hoones tutvuda Ivo Nikkolo kaubamärgi 20. juubeliks valminud kollektsiooniga „Ivo Nikkolo: 20 years of design fashion“.

Ivo Nikkolo kaubamärk loodi 1994. aastal ning see on saanud kahe kümnendi jooksul tuntuks kui üks unikaalsemaid ja kvaliteetsemaid kodumaiseid disainbrände, mille moepärandisse on läbi aegade panustanud erinevad andekad Eesti moeloojad, alustades Ivo Nikkolost kuni tänaste disainerite Eve Hansoni ja Britta Laumetsani.

Kahe kümnendi pikkuse ajaloo tähistamiseks ühendasid disainerid Eve Hanson, Britta Laumets ja kaubamärgi looja, Ivo Nikkolo, oma loomejõu, et tuua moepubliku ette üks tõeliselt ekstravagantne, kordumatu ning ivonikkololik kõrgmoe kollektsioon. Alates 22. novembrist on kõikidel moearmastajatel võimalik selle kollektsiooni valitud paladega tutvuda Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones – väikesel näitusel „Ivo Nikkolo: 20 years of design fashion“. Näituse teeb eriliseks asjaolu, et üle poole esitletud rõivaesemetest on ka müügil. Lisaks erikollektsiooni valitud paladele on näitusel esindatud ka mõned haruldased esemed Eesti Ajaloomuuseumi tekstiilikogust, mille valmimisaeg jääb Ivo Nikkolo brändi algusaastatesse.

Ivo Nikkolo kollektsiooni tooted sünnivad suuremas osas siinsamas Eestis toetudes siinsele pika-ajalisele kvaliteetrõivaste valmistamise kogemusele, ning nende valmistamiseks valitakse Euroopa ja maailma tippkvaliteediga kangad. Kaubamärgi disainerid on läbi aastate pälvinud mitmeid kodumaise moedisaini auhindu – disainer Ivo Nikkolo on pälvinud Kuldnõela ühel korral ja praegune peadisainer Eve Hanson on kahekordne Kuldnõela laureaat. Näitusel esitletud ainueksemplaride ostmise sooviga tuleks pöörduda Ivo Nikkolo esinduspoodi Suur-Karja 14 (tel +372 641 9058).

Fotol: Ülesvõte Ivo Nikkolo galashow’st Tallinna Moenädalal 2014.

Näitus on avatud 22. novembrist 2014 kuni 11. jaanuarini 2015 Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) neljapäevast teisipäevani kell 10-18 (suletud kolmapäeviti).

 

Jälgi Eesti Ajaloomuuseumi uudiseid Facebookis

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357