Avaleht > Näitused > Näituste arhiiv > Näituste arhiiv 2014 > EESTI AJALOOMUUSEUMI MAARJAMÄE LOSSIS ON AVATUD 3D FOTONÄITUS SAJANDITAGUSTEST EESTI LINNADEST!
EESTI AJALOOMUUSEUMI MAARJAMÄE LOSSIS ON AVATUD 3D FOTONÄITUS SAJANDITAGUSTEST EESTI LINNADEST!

TERVITUSI... Sajanditagune linnafoto Eesti Ajaloomuuseumi kogus 3D

11. aprill - 26. oktoober 2014

Maarjamäe lossis, Pirita tee 56, Tallinn

Alates reedest, 11. aprillist 2014 on Maarjamäe lossis avatud Eesti Ajaloomuuseumi 3D fotonäitus „Tervitusi Revalist, Dorpatist, Narvast, Pernaust, Fellinist, Hapsalist ja Arensburgist. Sajanditagune linnafoto Eesti Ajaloomuuseumi fotokogus 3D".

Eesti Ajaloomuuseumi 150. sünnipäeva-aasta raames valminud näitus kutsub fotode ja piltpostkaartide vahendusel sukelduma sajanditagusesse Eesti linnapilti ja külastama veel ilmasõdadest puutumatuid kauneid paiku siinsetes suuremates ja suvisemates linnades. Spetsiaalselt näituse tarbeks valminud anaglüüf-fotodel ja muuseumi kogust publiku ette toodud meeleolukatel ajaloolistel piltpostkaartidel on seitse Eesti linna: Tallinn, Tartu, Narva, Pärnu, Viljandi, Haapsalu ja Kuressaare.

Suurendatud ja ruumilised linnavaatefotod on digiteeritud 20. sajandi alguse klaasnegatiividelt ning neist enamuse autoriks on fotograaf Jaan Kristin (1863–1919). Ta pildistas aastatel 1905 kuni 1914 kõiki Eesti suuremaid linnu ja suvituskohti piltpostkaartide valmistamiseks. Esmalt vaid väikeste postkaartide valmistamiseks mõeldud vanade klaasnegatiivide kvaliteet ja detailirohkus on hämmastavad, võimaldades ajalooliste linnapiltide suurendamisel ja sügavusmõõtme lisamisel kogeda põnevat ruumilist ajarände elamust.

Suveniiriks saavad külastajad jäädvustada end ajaloolise Maarjamäe lossi trepistiku vaate taustal.

Grüss aus Marienberg!

Kuraator: Merilis Roosalu
Kujundus ja fototöötlus: Maris Sähka
Keeletoimetaja: Hille Saluäär
Tõlge: Refiner Translations
Trükk: Ellington

Fotol: Jaan Kristini ülesvõte Kuressaare piiskoplinnuse hoovist endiste garnisonihoonetega aastatel 1910–1912. Eesti Ajaloomuuseum, N5640:30.

Näitus on avatud 11. aprillist 26. oktoobrini 2014 Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn).

Avatud K-P 10-17.

Tulge kogu perega osa saama 3D fotonäitusest!

eam150 ma rk punane tekstiga

Lähem info näituse kohta:

Ehti Järv

Näituste ja ürituste juht

Tel: 6968 607

E-post: ehti.jarv(at)ajaloomuuseum.ee

 

kulka