Avaleht > Näitused > Näituste arhiiv > Näituste arhiiv 2014 > MIRAAŽID. Mood vabariigi aastapäevaks
MIRAAŽID. Mood vabariigi aastapäevaks

MIRAAŽID. Mood vabariigi aastapäevaks

7. veebruar - 2. märts 2014

Maarjamäe lossis (Pirita tee 56)

Alates 7. veebruarist kuni 2. märtsini 2014 on Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn) avatud Eesti Moekunstnike Ühenduse näitus "MIRAAŽID. Mood vabariigi aastapäevaks."

Eesti Moekunstnike Ühendusel täitus 2013. aastal 20 aastat. Sel puhul kutsub Eesti Moekunstnike Ühendus koostöös Läti Disainerite Liiduga kõiki moekunstisõpru näitusele Maarjamäe lossi vaatama valikut moekunstnike käe all kõige tähtsamateks riiklikeks tähtpäevadeks – vabariigi aastapäeva vastuvõttudeks - loodud pidulikest rõivastest.

Need erilised kleidid on justkui MIRAAŽID – õhupeegeldused, mis viivad nii kandja kui vaataja imede maailma. Tuhkatriinulik ilmutus on kui terendus muinasjutulisest elust, mis võib saada reaalsuseks, kui vaid julgeme unistada.

Näitusel eksponeeritud kleidid on valminud viimase viieteistkümne aasta jooksul, kandes endas killukest moeajalugu. Sünnipäevanäitusel osalevad ka naaberriigi Läti moekunstnikud oma riigi aastapäevadeks disainitud rõivastega. Kõrvutades naaberriikides vabariigi aastapäevaks valminud moeloomingut Eesti kunstnike töödega, võib märgata traditsioonide eripära nii rõivastes kui riigi sünnipäeva tähistamise tavades.

Teiste hulgas saab näitusel näha moekunstnik Kai Saare poolt presidendiproua Ingrid Rüütlile loodud kleite vastuvõttudest aastatel 2002-2004. Näitusel on esindatud ka Läti endise presidendi Vaira Vike Freiberga, Eesti Ajaloomuuseumi direktori ja mitmete teiste silmapaistvate naiste kleidid.

Näituse koostajad:
Anu Hint, Eesti Moekunstnike Ühendus
Česlija Čable-Zibene, Läti Disainerite Liit

Fotol: Näituse üks koostaja Anu Hint kohendamas näitusel esindatud kostüüme. 5. veebruar 2014. Fotograaf: Vahur Lõhmus

Näitus "MIRAAŽID. Mood vabariigi aastapäevaks." on Maarjamäe lossis avatud 7. veebruarist 2. märtsini 2014.

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss on avatud K-P kell 10-17.

Muuseum on lahti ka 24. veebruaril! Olete oodatud!

Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

Näitust toetavad:
Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit, Kaubamaja AS, Eesti Ajaloomuuseum

Näituse fotogaleriid saab vaadata meie facebooki lehel SIIT!