Avaleht > Näitused > Näituste arhiiv > Näituste arhiiv 2014 > TRADITSIOON. INSPIRATSIOON. INNOVATSIOON
TRADITSIOON. INSPIRATSIOON. INNOVATSIOON

TRADITSIOON. INSPIRATSIOON. INNOVATSIOON. Kärt Summataveti juubelinäitus

28. november 2013 - 2. märts 2014

Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn)

Suurgildi hoones on alates 28. novembrist 2013 avatud Kärt Summataveti juubelinäitus "Traditsioon. Inspiratsioon. Innovatsioon".

Kärt Summatavet on eesti ehtekunstnik, kelle looming ja ehtekollektsioon baseerub enamjaolt rahvuslikel motiividel ja vanadel traditsioonidel. Oma ehtekollektsiooni loomisel on kunstnik inspiratsiooni saanud ka Eesti Ajaloomuuseumi kogudest.

Kärt Summataveti juubelinäitus "Traditsioon. Inspiratsioon. Innovatsioon" on pühendatud kultuuripärandi aastale. Näitusel on eksponeeritud joonistused, ehte- ja moekollektsioonid, mille inspiratsiooniallikaks on meie arhailisesse ja mütoloogilisse maailmapilti kuuluvad suulise ja ainelise kultuuri sümbolid. Kunstnik interpreteerib kultuuripärandit läbi isikupärase autoriloomingu ja rahvusvahelist tunnustust pälvinud innovaatiliste patenteeritud leiutiste.

Näitusel eksponeeritakse Eesti Ajaloomuuseumi haruldastest museaalidest inspireeritud uusimat ehtekollektsiooni, eksperimentaalseid moekollektsioone, loomingu retrospektiivi ja uudisteoseid (sh rahvusvahelisi innovatsioonipreemiaid pälvinud doktoriväitekirja ehtekollektsioone).

Kärt Summataveti sõnul on kultuuripärand hinnaline inspiratsiooniallikas, millest ammutada jõudu ja tarkusi meile esivanematelt päranduseks saadud "vikerkaarerahva" muistsetelt hingemaastikelt.

Näitus "Traditsioon. Inspiratsioon. Innovatsioon" on Suurgildi hoones avatud 28. novembrist 2013 kuni 2. märtsini 2014.

Fotol: Kunstnik Kärt Summatavet näituse avamisel Suurgildi hoones. Vahur Lõhmuse foto

NB! Külasta isa ja tütre näitust soodushinnaga. Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis on avatud Mait Summataveti juubelinäitus "Klassikud. Mait Summatavet". Nii saab 7. detsembrist 2012 - 3. veebruarini 2014 ostetud Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi näitusepiletiga Suurgildi hoonesse soodushinnaga - 3 eurot. Samuti pääseb samal perioodil ostetud Suurgildi hoone piletiga näitusele "Klassikud. Mait Summatavet" soodsama piletiga.

Täpsem info näituse "Traditsioon. Inspiratsioon. Innovatsioon" kohta:
Kärt Summatavet
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: +372 5035552