Avaleht > Näitused > Näituste arhiiv > Näituste arhiiv 2013 > Eesti Ajaloomuuseumi uus rändnäitus "MEIE INIMESED"
Eesti Ajaloomuuseumi uus rändnäitus "MEIE INIMESED"

meie inimesed vike

MEIE INIMESED

17. august - 15. september 2013

Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn)

Kas teadsite, et aastal 1937 väljus Tallinna lennujaamast ainult kaks rahvusvahelist lennuliini? Või et aastal 2011 tehti Eesti telefonivõrkudes 1 955 120 000 telefonikõnet?

meie inimesed plakatTänavu oleme juba tähistanud kahte olulist sündmust Eesti omariikluse ajaloos. 24. veebruaril möödus 95 aastat Eesti Vabariigi sünnist ja 27. märts oli ühe arvutuse kohaselt päev, mil tänapäeva Eesti iseseisvusaeg sai pikemaks kahe maailmasõja vahelise Eesti Vabariigi kestusest. See äratas tavapärasest suurema huvi Eesti ajaloo vastu 1920. ja 1930. aastatel.

Näitus „Meie inimesed" pakub võimaluse võrrelda tänapäeva ja 1930. aastate Eesti ühiskonda, tuues välja kaheksa koondportreed erinevatest ühiskonnaliikmetest kõnealustel ajajärkudel. Näitus põhineb valdavalt Eestis 1934. ja 2011. aastal läbi viidud rahvaloenduste arvandmetel, mida näitusekülastaja saab ise kõrvutada ning selle põhjal hinnata, missuguseks on Eesti Vabariik võrreldes oma algusaegadega muutunud. Kas tegemist on muutustega paremuse või halvemuse suunas või lihtsalt muutustega, see jääb juba iga vaataja enese otsustada.

Rändnäitusel „Meie inimesed" kohtuvad sõdadevahelise perioodi ja praeguse Eesti inimesed kaardipakist inspireeritud pannoodel. Kaht erinevat ajastut iseloomustavad faktid on vaatajani toodud mängulise infograafika abil, mis muudab võrdleva andmestiku kergesti jälgitavaks ja lõbusaks.

Tule ja vaata, missugused olud on kujundanud meie inimesi 1930. aastatel ning kas ja kui palju see erineb Eesti ühiskonnast täna!

Rändnäitus „Meie inimesed" on Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis avatud 17. augustist 15. septembrini 2013 kolmapäevast pühapäevani kell 10-17.

NB! Maarjamäe loss on lahti ka 20. augustil!

Näituse meeskond:

Kuraator: Hiljar Tammela
Konsultant: Jaak Valge
Töögrupp: Inge Laurik-Teder, Tõnis Liibek, Herke Vaarmann
Kujundus: Identity
Keeletoimetajad: Külliki Kuusk, Hille Saluäär
Tõlge inglise keelde: Luisa Tõlkebüroo, Refiner Translations

Täname:

Oliver Jakobson, Arvo Jõesalu, Hanna-Liis Kaarlõp-Nani, Eve Kubi, Tiina Kõrtsini, Peeter Langovits, Olev Liivik, Reeli Liivik, Vahur Lõhmus, Pille Lõvend, Maria Maamets, Peeter Maamets, Kristel Maasikmets, Raul Mee, Janno Roos, Merilis Roosalu, Madis Targamaa, Kaupo Uukivi, Viljar Varimaa, Eesti Kaitsevägi, Õhtuleht, Äripäev

meie inimesed vaade

Rändnäituse „Meie inimesed" järgmine peatuspaik on Narva Muuseum. Seal on näitus avatud 17. septembrist – 17. novembrini 2013.

eam logo-page-001  ev 95 logo        kulka