Avaleht > Näitused > Näituste arhiiv > Näituste arhiiv 2013 > STIILNE DAAM. LADY OSTAPECKI RÕIVAD JA PORTREED AMEERIKAST
STIILNE DAAM. LADY OSTAPECKI RÕIVAD JA PORTREED AMEERIKAST

lady foto vaike

STIILNE DAAM. LADY OSTAPECKI RÕIVAD JA PORTREED AMEERIKAST

7. juuni - 27. oktoober 2013

Maarjamäe loss, Pirita tee 56

Eesti Ajaloomuuseumis Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn) on alates 7. juunist 2013 avatud Museokeskus Vapriikki (Tampere) koostatud näitus „STIILNE DAAM. Lady Ostapecki rõivad ja portreed Ameerikast".

lady foto vaike

Näitus „STIILNE DAAM" toob Eesti publikuni Lady Ostapecki ajaloolise rõiva- ja aksessuaaride kollektsiooni pärlid, mis nüüdseks on leidnud koha Haihara Muuseumifondis.

New Yorgis elav Soome päritolu Ameerika kollektsionäär ja fotograaf Lady Ostapecki on pühendunult kogunud unikaalseid moerõivaid, jalatseid, kotte, kübaraid, lehvikuid, ehteid ja erinevaid tekstiilesemeid aastatest 1800–1970. Moeajaloo entusiastina on see tundliku silmaga daam aegade jooksul talletanud imelisi näited Ameerika rõivamoest ja aksessuaaridest. Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis saab tutvuda valikuga Lady Ostapecki kollektsiooni väärtuslikumatest esemetest.

Ajaloolised kostüümid ja aksessuaarid on Lady Ostapecki inspireerinud ka fotograafina. Riietades modelle ajaloolistesse kostüümidesse ja kasutades rekvisiitidena esemeid oma kollektsioonist on Lady Ostapeck 20. sajandi algusest pärineva lõõtskaamera abil loonud portreesid, kus omavahel põimuvad ajalugu, kaasaeg ja fantaasia.

Oma teostega muudab Lady Ostapeck unistuse üheks hetkeks tegelikkuseks. Ta usub, et portree jaoks valitud rõivastes julgeb inimene olla just selline, nagu ta tegelikult tahab olla. Õnnestunud portree paneb inimest ennast armastama ja hindama. Lady Ostapecki neopiktoristlikes fotolavastustes kohtuvad tema kirg moeajaloo vastu ja kogemused tööst fotostuudios.

Näitus „STIILNE DAAM. Lady Ostapecki rõivad ja portreed Ameerikast" toob Eestisse tükikese suurest moemaailmast, heites pilgu Ameerika 19. ja 20. sajandi moekunsti arengule. Kauneid kostüüme saadab 20. sajandi alguse fotokunsti traditsioone järgiv jutustus portreedes.

Näitus on Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis avatud 7. juunist 27. oktoobrini 2013.

Kutsume kõiki osa saama ajatust stiilist!

Fotol: Lady Ostapeck ja tema fotokaamera.

Lisainfo:

Herke Vaarmann

Näituste ja ürituste juht

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Tel: 6228 607

Näituse "Stiilne daam" esemete konservaator Arja Louhivuori, Haihara fondi juht Henrika Franck ja nä...
Vaade näitusele "Stiilne daam"
Kleit näituselt "Stiilne daam"