Avaleht > Näitused > Näituste arhiiv > Näituste arhiiv 2013 > VIISASABAST ÜHISE RAHANI. Ühisturg 20
VIISASABAST ÜHISE RAHANI. Ühisturg 20

Alates 5. augustist kuni 6. oktoobrini 2013 on Tallinna Ülikooli Astra õppehoones (Narva mnt 29) avatud Euroopa Komisjoni Eesti esinduse ja Eesti Ajaloomuuseumi koostööna valminud näitus „VIISASABAST ÜHISRAHANI. Ühisturg 20".

 

Euroopa ühtne turg on juba 20-aastane ja sel puhul valminud näitus räägib ühise siseturu mõjust eelkõige Eesti ja Soome suhetele. Sümboolselt kahe riigi vahel pidevas liikumises püsival näitusel saab meenutada, kui palju on viimase kahekümne aasta jooksul Eesti ja Soome riigis muutunud. Olukorrast, kus üle lahe pääsemiseks tuli varavalgest seista viisasabas, oleme jõudnud vabaduseni sõita naaberriiki passita ning raha vahetamata.

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi Hannes Rummu sõnul on tänastel noortel raske mõista, et kolmkümmend aastat tagasi oli sõit Soome enamiku Eestimaa elanike jaoks kättesaamatu unistus ning vaid paarkümmend aastat tagasi tähendas see alandavas viisasabas seismist. "Täna on Eesti ja Soome vaheline suhtlus õpikunäide toimivast ühtsest turust, kus üle Soome lahe liiguvad igal aastal miljonid inimesed, kaubad, teenused ja kapital," lisas Rumm.

Näituse koostas Euroopa Komisjoni Eesti Esinduse teabenõunik Erkki Bahovski ning kujundas loomeagentuur AKU (http://akucollective.com). Projekti juhtisid Herke Vaarmann (Eesti Ajaloomuuseum) ja Heiki Linnamägi (Euroopa Komisjoni Eesti esindus).

Näituse esmaesitlus toimus Eesti ja Soome vahet sõitval Tallinki laeval Superstar 2012. aasta oktoobrist detsembri lõpuni.

Näitus on Tallinna Ülikooli Astra õppehoones avatud 5. augustist 6. septembrini 2013 iga päev kell 7-23.

Lisainfo:

Erkki Bahovski
Euroopa Komisjoni Eesti Esinduse teabenõunik
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 5041 122
www.euroopaliit.ee

Näitus oli Pärnu Keskraamatukogus avatud 10. jaanuarist 18. veebruarini 2013.