Avaleht > Näitused > Näituste arhiiv > Näituste arhiiv 2013 > EESTI FILMIMUUSEUMI NÄITUS "PÜHA.SÜGIS" ON JÕUDNUD JÕGEVALE
EESTI FILMIMUUSEUMI NÄITUS "PÜHA.SÜGIS" ON JÕUDNUD JÕGEVALE

Alates 7. detsembrist 2012 kuni 2. jaanuarini 2013 on Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi näitus "PÜHA.SÜGIS" eksponeeritud Jõgeva Maakonna Keskraamatukogus. Välja on pandud valik fotograafide Andres Haabu, Gabriela Liivamägi, Kaarel Nurga ja Vahur Puigi piltidest.

Filmimuuseumi algatusel kokkupandud näitusel on fotodele jäädvustatud salapäraseid hetki Veiko Õunpuu mängufilmide "Sügisball" ja "Püha Tõnu kiusamine" võtteperioodist kui kaamera parasjagu ei filminud ja näitlejad valmistusid järgmiseks stseeniks. Juhtus sedagi, et kaadrisse jäid filmitegijad ise. Fotonäitus toobki nähtavale kaadritaguse maailma ja "seisundid", mis filmi tehes näitlejaid ja kogu võttegruppi paratamatult tabasid. "Sügisballi" võtteperiood kestis 2006. aasta oktoobrist novembri lõpuni. Mängufilmi "Püha Tõnu kiusamine" filmiti aprillist novembri lõpuni 2008.

Näitus valmis 2010. aastal.

Näituse meeskond: Anari Koppel, Vahur Puik, Tiina Vint. Kujundaja: Hanna Tiidus. Teostus: IN Print.

Fotograaf: Kaarel Nurk. „SÜGISBALL." Kirjanik Mati. Rain Tolk. Näitleja. 28. oktoober 2006, kell 16:12, Lasnamäe, Tallinn.

Vaata näituse lisainfot SIIT!

Häid filmielamusi!