KIHNU PULM

17. detsembril 2009 toimus Eesti Ajaloomuuseumis Maarjamäe lossis Kihnu Muuseumi näituse "Kihnu pulm" pidulik avamine. Fotonäitus tutvustab saarerahva üht
põlisemat ning olulisemat sündmust.

2007. aasta suvel toimunud pulma pildid toovad teieni kihnu mehe ja naise ühise elu alguse alates abielu registreerimisest Pärnu linnas, kalapaatidel Kihnu väina ületamisest ja pidulikust vastuvõtust Kihnu sadamas, kuhu pulmalised on lilledega vastu tulnud. Kahe tuhande aasta vanused pulmalaulud tervitavad noorpaari, tantsud ja pillimäng jätkuvad veoautokastis teel kirikusse. Laulatusele Kihnu Püha Nikolaose Apostlik-Õigeusu Kirikusse tuleb noorpaar traditsioonilises kihnu rahvariides ja edasist kolme-päevast külapulma juhivad tuhandete aastate vanused pulmakombed.

Näitust täiendab Kihnu pulma kui kompleksset ja mitmekülgset, põlist kultuurinähtust tutvustav voldik, mille tekst on tõlgitud ka soome ja inglise keelde. Pildiallkirjadeks on kasutatud kihnu regivärsse.Fotonäituse esmaesitlus toimus 20. juunil 2009 vastavatud Kihnu Muuseumis.

Fotode autor Mati Kose on üks noorema põlvkonna tuntumaid loodusfotograafe. Lisaks loodusfotole on ta tegelenud ka Eesti traditsioonilise elulaadi jäädvustamisega.

Näitus oli Maarjamäe lossis avatud 30. maini 2010 kolmapäevast pühapäevani kell 10-17.

Näituse koostaja ja fotode autor Mati Kose
Näituse kujundajad Lea Tammik ja Eero Liivrand

Kihnu Muuseumi näitus on valminud kultuuriprogrammi "Kihnu kultuuriruum 2008 - 2010" toel.

Lähem info näituse kohta:
Maie Aav, maie.aav(at)kihnu.ee;  tel 5347 3867

Kihnu pulm aastal 2007. Mati Kose foto
Kihnu pulm aastal 2007. Mati Kose foto
Kihnu pulm aastal 2007. Mati Kose foto
Kihnu pulm aastal 2007. Mati Kose foto
Mati Kose näituse avamisel Maarjamäe lossis. Mariann Raisma foto
Mati Kose näituse avamisel Maarjamäe lossis. Mariann Raisma foto