Avaleht > Näitused > Näituste arhiiv > Näituste arhiiv 2008 > VABADUSE MONUMENDID. Eesti Kunstiakadeemia skulptuuritudengite näitus
VABADUSE MONUMENDID. Eesti Kunstiakadeemia skulptuuritudengite näitus

13. juunil 2008 avati Eesti Ajaloomuuseumi pargis Maarjamäel Eesti Kunstiakadeemia skulptuuritudengite workshopi raames loodud vabaduse monumendid. Projekt “Vabaduse monumendid” on osa Eesti Ajaloomuuseumi näitusest “Iseolemise tahe. 90 aastat Eesti Vabariiki” Maarjamäe lossis.

Vabaduse monumendi problemaatika on viimaste aastate Eesti kultuurielus olnud üks kõige meelihaaravamaid teemasid, mis pakkunud huvi kitsast kunstivallast oluliselt laiemal tasandil. Noorte kunstike jaoks on vabaduse teema tähendusrikas nii abstraktses kui konkreetses mõttes – see puudutab igaüht ning on ideena seotud meie kõigi mineviku, oleviku ja tulevikuga. Juba uue vabariigi ajal sündinud kunstnikepõlvkond tõlgendab enamasti tõsist, isegi paatoslikku vabaduse-teemat pigem kerges ja iroonilises võtmes.

Oma töid eksponeerivad Eesti Kunstiakadeemia skulptuuritudengid Marit Mardla, Matthias-Jakob Sildnik, Mikk Madisson, Liis Dvorjanski, Uku Sepisvart, Hannes Aasamets, Kadri Allekand, Kristin Orav, Loore Raav, Jekaterina Kultajeva, Li Yang, Kristel Aasjõe, Liivi Tantaal, Jass Kaselaan, Edith Karlson, Kadri Metstak, Berit Talpsepp ja Eike Eplik.

Vabaduse monumendid on täienduseks juba olemasolevatele monumentidele Maarjamäel. Pirita tee äärne piirkond on väga monumendisõbralik – muuseumi lähedal asub üks kõige imposantsemaid nõukogudeaegseid monumente, Maarjamäe memoriaal, mis on pühendatud Eesti NSV-s nõukogude võimu eest võidelnutele; Maarjamäe lossi taga on kogum tänaseks teisaldatud Nõukogude Eesti mälestusmärkidest, kus on loomisel nõukogudeaegsete monumentide ekspositsioon.

Skulptuurid Maarjamäe pargis jäävad vaatamiseks 31. augustini 2008, park on avatud iga päev kell 10-17.

Ürituse korraldajad on Eesti Ajaloomuuseum ja Eesti Kunstiakadeemia. Toetuse eest täname Eesti Kultuurkapitali.

Täpsem info:

• Mariann Raisma, gsm 52 217 02
  • Villu Jaanisoo, gsm 55 551 511
Näituse "Vabaduse monumendid" avamine. Vasakult: Villu Jaanisoo, Signe Kivi, Sirje Karis ja Mariann Raisma. V.Lõhmuse foto
Loore Emilie Raav. "Vabadus valida elu?". V. Lõhmuse foto
Mikk Madisson. "See, kes muutub koletiseks vabaneb inimeseks olemise valust". V. Lõhmuse foto
Mattias Sildniku töö. V. Lõhmuse foto
Liivi Tantaali monument. V. Lõhmuse foto