TALLINNAST NARVA

Näitus Tallinnast Narva tutvustab Virumaa turismi- ja suvituspiirkonda teekonnal Tallinnast Narva. Näitus hõlmab ajavahemikku 1870. aastatest kuni 1930. aastate lõpuni ning seda ühendavaks teljeks on raudtee. Näitust eksponeeriti esmakordselt 2007. aasta teisel poolel Narva Muuseumis ning see võitis X Eesti muuseumide festivalil III preemia.

1870. aastal avati Balti raudtee, mis võimaldas Paldiski jäävabast sadamast sõita rongiga üle Tallinna Peterburi. Avanesid uued võimalused kaupade veol ja ka reisijatele. Tallinnast käis Narva kolm, Riiast kaks ja Peterburist koguni kaheksa rongi. Rongisõit Tallinnast Narva kestis kõigest kuus tundi ja sealt edasi Peterburi veel neli. Tänu võimalusele kiiresti reisida muutus Eesti põhjarannik varsti populaarseks suvituskohaks nii Peterburi kui ka kohaliku kesk- ja kõrgklassi inimestele. 1914. aastal külastas Narva-Jõesuud ligi 10 000 suvitajat!

Peamiselt Eesti Ajaloomuuseumi fotokogu vahendusel saab ülevaate teele jäänud raudteejaamadest ning ajaloolistest ja looduslikest vaatamisväärsustest - mõisatest, kirikutest, linnadest, kuurortidest ning ka olulisematest tööstuspiirkondadest.

Näituse koostas Tiiu Leimus, haridusprogramm Triin Siiner, kujundas Aime Andresson, helitaust Jaak Elling.

Täname abi eest:
Eesti Raudteemuuseum ja Tallinna Linnamuuseumi Fotomuuseum