Avaleht > Näitused > Näituste arhiiv > Näituste arhiiv 2007
Näituste arhiiv 2007
ELAVAD JA LAULVAD PILDID. 110 aastat esimesest kinoetendusest Eestis

Eesti Ajaloomuuseumi ja Eesti Film 100 näitus varasest kinoajaloost

Loe lisa...
 
Võsaklaasist kristallini. Johannes Lorup - Eesti rahvusliku klaasitööstuse rajaja

 

Näitus Eesti rahvusliku klaasitööstuse arengust ning klaasitootmise suurmehest Johannes Lorupist. Lisaks Eesti Ajaloomuuseumi kollektsioonile on näitusel esmakordselt välja pandud ka paljudes erakogudes peituvad haruldused.

Loe lisa...
 
200 aastat ümbermaailmareisist Adam Johann von Krusensterni juhtimisel

Maarjamäe lossis eksponeeriti Tartu Ülikooli Ajaloo Muuseumi näitus “200 aastat ümbermaailmareisist Adam Johann von Krusensterni juhtimisel”

Loe lisa...
 
Langebraun lauale! Nikolai Langebrauni portselanitööstuses aastatel 1928-1940 dekoreeritud esemed

Eesti Ajaloomuuseumis Suurgildi hoones oli 2007. aastal avatud näitus Langebraun lauale! Nikolai Langebrauni portselanitööstuses aastatel 1928-1940 dekoreeritud esemed.

Loe lisa...
 
HING SEES. Nukufilm 50

Alates 8. augustist kuni 21. oktoobrini 2007 oli Eesti Filmimuuseumis Maarjamäe lossis avatud Nukufilmi 50. juubeli puhul valminud näitus "Hing sees".

Loe lisa...
 
EI FOSFORIIDILE! 20 aastat fosforiidisõjast

Eesti Ajaloomuuseumis Maarjamäe lossis avati 21. aprillil 2007 fosforiidisõjale pühendatud näitus “EI FOSFORIIDILE! 20 aastat fosforiidisõjast”.
Näitus kajastas aastatel 1987-1988 toimunud sündmusi - protestiliikumist, mis muutis oluliselt rahvuslikku ühisteadvust ning mis pani aluse Eesti taasiseseisvumise protsessile.

Loe lisa...
 
EESTI VAPP

Eesti Ajaloomuuseumi ja Riigikantselei koostööprojekti tulemusel valmis 2007. aastal rändnäitus, mis tutvustab Eesti vapi sünni- ja kujunemislugu. Kooliõpilastele suunatud Eesti riiklikku sümboolikat tutvustav näitus valmis Ajaloomuuseumi haridusprogrammi "Muuseum tuleb kooli!" raames ja on samas sarjas teine, esimene oli Eesti lipu teemaline näitus.

Loe lisa...
 
Kiviaja salajased sõnumid. Kaljujoonised Oneega järve ja Valge mere kallastelt

Ida-Karjala, praegu Venemaa territooriumil paiknevate veekogude kaldakaljudele raiutud ja uuristatud pildid on ühed kõige haruldasemad kiviaja kunstiteosed Põhja-Euroopas.

Loe lisa...
 
VAHE SOOME PUSS. Soome pussnoad minevikust tänapäevani

Soome Suursaatkonna vahendusel Eestisse jõudnud näitus on osa Soome Vabariigi 90. juubelit tähistavatest üritustest, ning valmis Soome Rahvusmuuseumi, Suomen Puukkoseura (Soome Pussiseltsi) ja Fiskarsi koostööna.

Loe lisa...
 
Raha taha ei jää miski. Eesti Reklaamfilm 40

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi ja Eesti Filmiarhiivi näitus “Raha paneb rattad käima. Eesti Reklaamfilm 40” avati 15. novembril 2007 Maarjamäe lossis

Loe lisa...