Avaleht > Näitused > Näituste arhiiv > Näituste arhiiv 2006
Näituste arhiiv 2006
Lipp. Näitus Eesti lipu loost

Näitus Lipp valmis Riigikantselei poolt juhitud projekti Eesti lipp lehvima raames. Eesti Ajaloomuuseumi pilootprojekti Muuseum tuleb kooli! raames rändab näitus Eestimaa koolides.

Loe lisa...
 
Paula, Sul on poisipea! Naiste rõivamood kahe ilmasõja vahel

Lõpuks olgu tähendatud, et pole hea kinkida autot noorpaarile, eriti naisele pulmapäevaks. Naine, kes omab autot tahab tingimata olla igavesti sport-girl, sale ja noor, ning siis vanemate kurvastuseks, madam ei soovi kunagi lapsi. (Päevaleht 1928. aastast)

Loe lisa...
 
Väljaspool linnamüüri. 19. sajandi vaateid Eesti Ajaloomuuseumi kogust

 

Näitus Väljaspool linnamüüri on kunstinäitus, mis põhineb Eesti Ajaloomuuseumi eelkäija, 1864. aastal avatud Provintsiaalmuuseumi rikkalikul baltisaksa kunstikollektsioonil.

Loe lisa...
 
Siit- ja sealtpoolt Beringit. Põhjarahvaste esemed Eesti Ajaloomuuseumis

2. märtsil 2006 avati Suurgildi hoones näitus Siit- ja sealtpoolt Beringit, mis tutuvustas maailmas haruldast põhjarahvaste etnograafiliste esemete kollektsiooni. Kogusse kuuluvad esemed tõid 19. sajandi I poole ekspeditsioonidelt kaasa Eestis elanud baltisaksa maadeuurijad ja meresõitjad.

Loe lisa...
 
Kodarrahad. Traditsioon ja inspiratsioon.

Eesti Ajaloomuuseumi ja Eesti Kunstiakadeemia ehtenäitus Kodarrahad. Traditsioon ja inspiratsioon.

Loe lisa...
 
Mõisad põlevad! 1905. aasta revolutsioon Eestis

Näituse eksponaadid pärinevad Eesti Ajaloomuuseumi kogudest. Põletatud ja purustatud mõisate must-valged fotod, mis kuulusid Ajaloomuuseumi eelkäijale, Eestimaa Kirjanduse Ühingu Provintsiaalmuuseumile, on 1906. aasta alguses pildistanud N. Königsfest. Värvifotod samadest mõisatest pildistas Rein Kärner 2005. aasta kevadel.

Loe lisa...