Avaleht > Näitused > Näituste arhiiv > Näituste arhiiv 2005
Näituste arhiiv 2005
Rõõmud lumel ja jääl

Viljandi Muuseumi näitus on koostatud muuseumi- ja erakogude põhjal eesmärgiga taaselustada möödunud sajandeil Viljandimaal kogetud talverõõme. Näituse vanimad eksponaadid on keskaegsest Viljandist pärinevad luust uisud, moodsaimad aga siinsed esimesed plastikpõhjaga hüppesuusad. Nende vahele jääb hulk erinevatele ajastutele iseloomulikke spordivahendeid ja kohalikke algupäraseid leiutisi talviste liikumisvahendite vallas. Esemeid ja fotosid täiendavad omaaegsed õpetused, artiklid, reklaamid ja moejoonised. 20. sajandi I poole sündmusi esitatakse ka filmilindi vahendusel.

Loe lisa...
 
Finiš. Pärnu suusatootmine 1939–2004

Pärnu Muuseumi näitus tutvustab suusatootmise ajalugu Pärnus. See sai alguse 1939. aastal saeveskis "Lennuk", jätkus Pärnu Suusa- ja Mööblivabrikus, Pärnu Metsakombinaadis ning Puidutöötlemiskombinaadi "Viisnurk" suusatsehhis. 2004. aasta oktoobri lõpul seiskus AS Viisnurk sporditarvete divisjonis suusatootmine, mis lõpetas Eesti vanima suusatootmisettevõtte tegevuse.

Loe lisa...
 
Sõna on toolidel! Toolilood Tartu Kõrgemast Kunstikoolist

Tartu Kõrgem Kunstikool esitleb Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis valikut mööbliosakonnas valminud töödest.

Loe lisa...
 
Sõna on toolidel! Toolilood Eesti Ajaloomuuseumist

Ajaloomuuseum eksponeerib valikut lugudega toolidest muuseumi mööblikollektsioonist. Välja on pandud toole erinevatest stiiliperioodidest ja ka mõningaid näiteid talupojamööblist. Esemeid saadavad lood, mis kajastavad nende eluteed, tutvustavad valmistajat või hoopis Biidermeiertool, millel on 1825. aastal istunud Vene keiser Aleksander Iinimesi, kes neid kasutanud on. Näha saab istemööblit näiteks Kolga mõisast ja Eesti Vabariigi riigivanema endisest residentsist Kadrioru lossis, tooli, millel on istunud Aleksander I jpm. Näitusega kaasneb eksponeeritud toole sisaldav kataloog.

Loe lisa...
 
Meeste mänguasjad

Näitus annab ülevaate Eesti suurimast ja vanimast relvakogust – Eesti Ajaloomuuseumi ajalooliste relvade kollektsioonist. Välja on pandud Euroopa, Aasia, Aafrika ja Ameerika külm- ja tulirelvad ning turvised 13. sajandist kuni 20. sajandi alguseni.

Loe lisa...