Avaleht > Näitused > Näituste arhiiv > Näituste arhiiv 2004 > BIVAKK. Viini Tehnikaülikooli arhitektuuriüliõpilaste näitus
BIVAKK. Viini Tehnikaülikooli arhitektuuriüliõpilaste näitus

Näitust eksponeeriti Maarjamäe lossis 23. septembrist 22. oktoobrini 2004.

PRESSITEADE

Asudes teele asustamata ekstreemse kliima või eripärase maastikuga piirkonna poole, loodame me tavaliselt leida ulualust, mis pakuks meile rohkem mugavusi, kui me ise suudaksime ehitada kaasa võetud asjadest. See käepärane varjualune peaks pakkuma ööbimiseks vaid kõige enam vajaminevat, kuid samuti küllaldaselt mugavusi väljapuhkamiseks. Välilaagri asukohaks võib olla reisi sihtkoht, kuid seda võib kasutada ka peatus- ja puhkekohana teel kaugemasse paika.

Üliõpilased on projekteerinud välitingimustes ööbimiseks varjualused nelja erineva maastiku ja ekstreemse olustikuga piirkonda: Soomaa rabasse Eestis, Airi kõrbe Nigeerias, Viini katustele ja Alpide mäestikku Kärntenis. Ekspositsioon koosneb 15 erinevast tööst. Näitust saatvad tekstid sisaldavad arhitektuuritudengite kangastusi, mis neil tekkisid seoses ümbritseva keskkonnaga.

Me oleme otsustanud jääda ööbima piirkonda, kus ei ole asustust. Me oleme ümbritsevale loodusele väga lähedal — ainult õhuke nahk lahutab meid tuulest ja külmast, palavusest ja niiskusest. Iga hääl ja toon omandab eripärase tähenduse. Kui ei ole enam päevavalgust, jääb ainult lõkketuli. Ja juba enne päikesetõusu, hakkavad taastuma päevased helid.

Näituse on koostanud Viini TÜ õppejõud arhitekt Susanne Höhndorf (arhitektuuribüroost Rataplan) ja Viini TÜ arhitektuuriosakonna assistent Ingo Hartmann. Eestis aitas näituse õnnestumisele kaasa Austria Suursaatkond Tallinnas.

*bivakk — sportlik, sõjaline välilaager; matkajate, sõjaväe vm puhke- ja ööbimiskoht (Võõrsõnastik)