Avaleht > Maarjamäe uueneb
Maarjamäe uueneb

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss avab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval uksed elamusliku ajalookeskusena. Juba aastal 2018 ärkavad Maarjamäel ellu sündmused ja lood, mis on aja kullaproovile vastu pidanud ning jätnud jälje Euroopa ajalukku.

Tallihoone on avatud 10. juunist - 20. augustini 2017, mil näha saab Soome Vabariigi 100 sünnipäeva puhul valminud näitust "100 SOOME ASJA".

Ümbersünni käigus muutub Eesti Ajaloomuuseum Maarjamäel tundmatuseni. Ajalooline loss renoveeritakse, pargis leiavad koha Eesti Filmimuuseum, mõnusad puhkealad ja põnevad välinäitused. Merevaatega kohvikus saab nautida nii toitu kui ka keskkonda ja muuseumipoest leiab mälestuseks toredaid kingitusi. Maarjamäe lossis avame meie kõikide loost kõneleva interaktiivse suurnäituse „MINU VABA RIIK”.

Mereäärne ajalookeskus Maarjamäel kujuneb taas väga eriliseks kohaks nagu lossi hiilgeajal 19. sajandi lõpuaastail, mil vene krahv Anatoli Orlov-Davõdov rajas endise suhkruvabriku alale suvemõisa. Just siin veetsid aega mitmed toonase tsaaririigi kuulsused ja õukonna liikmed.

Maarjamäe lossi lugu on justkui meie endi perekonnalugu, peegeldades Eestimaa sündmusteküllast minevikku. Meie soov on, et tunneksite end siinse minevikuloo osana, leiaksite siit endile olulisi lugusid ja jagaksite neid teistega.

Maarjamäe lossi arhitektuurse projekti autorid on KOKO arhitektid OÜ. Väliala, filmimuuseumi ja hoidlahoone projekteerijaiks on BOA OÜ ja Innopolis Insenerid OÜ.

Loe rohkem SIIT!

Lähem info:

Laura Kipper

Projektijuht

laura.kipper(at)ajaloomuuseum.ee

tel: 696 8661

Visuaal Koko arhitektid OÜ, 2015