Avaleht > LOHERETK
LOHERETK SUURGILDI HOONES

 

Tallinna vanalinnas üle 600 aasta vanuses gildimajas on suure saali sammaste kapiteelidele peitnud end kivisse raiutud lohe. Meie kõigi silme all, aga samas nähtamatuks jäädes on ta olnud aastasadu maja kaitsja.

Nüüd tegutseb Gilbert Ajalohe, hellitusnimega Gildi Gilbert Eesti Ajaloomuuseumi näitusel „Visa hing. 11 000 aastat Eesti ajalugu". Tule ja saa temaga lähemalt tuttavaks!

Loheretkel saad lohe Gilberti jälgedes avastada põnevat nii Eesti ajaloo kui ka Suurgildi hoone mineviku kohta. Tööleht suunab sind põnevate esemete juurde, esitades küsimusi ja pakkudes ka vastuseid. Kas oled näinud keskaegset timukamõõka? Mis oli „magus auk" ja kes on muumia?

Gildihoones saad üles otsida lisaks keskajast pärit lohedele veel mõned, juba tänapäevaste nägudega lohed – terane otsija leiab majast näiteks rahapada valvava lohe, munast kooruva lohe, moeka skaipiva lohe ja muid vahvaid tegelasi.

Loheretke tööleht on eesti- ja venekeelne. Küsi Suurgildi hoone kassast!

Muuseumipoest leiad ka lohekujulisi ripatseid, kõrvarõngaid ja helkureid. Astu läbi!

AVASTA AJA LUGU koos AJALOHEGA!

 

TELLI LOHERETK GIIDI JUHTIMISEL

Eesti Ajaloomuuseum pakub võimalust tellida loheretke teemal haridusprogramm nii suurematele kui ka väiksematele gruppidele. Lustakas ja põnev retk Suurgildi hoones on sobilik eelkõige algklasside õpilastele, kuid kohandatav ka suurematele.

Grupi suurus kuni 25 õpilast. Loheretk kestab 1–1,5 tundi. Hind: 4 eurot/õpilane (sisaldab ka muuseumi piletit).

Eesti ja vene keeles.

Info ja broneerimine:

Aime Tahvonen (Suurgildi hoone administraator)

Tel: 696 8693

E-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.