Avaleht > Külastajale > Näituste arhiiv 2012
"TALLINNA SUURGILD JA TEMA HOONE"

Eesti Nahakunstnike Liidu köitekunsti näitus

28. mai - 6. juuni 2011 Suurgildi hoones

8. juuni - 4. september 2011 Maarjamäe lossis

Suurgildi hoone, Tallinna üks vanimaid ja esinduslikumaid keskaegseid ehitisi, tähistas 2010. aastal oma 600. sünnipäeva. Eesti Ajaloomuuseum koostas sel puhul põhjaliku raamatu, mis kajastab Suurgildi hoone ajalugu ja seal toimunud mitmekesiseid sündmusi. Trükis on varustatud rikkalike illustratsioonidega. Käsitlemist leiavad Suurgildi hoone ehituslugu, Suurgildi ja Börsikomitee tegevuse ja liikmeskonna ajalugu, Suurgildi hoones läbi aegade toimunud üritused ja Ajaloomuuseumi tegevus samades ruumides.

Köitekunstnikel oli suurepärane võimalus oma nägemuse järgi kujundada väärikas rüü mahukale teosele. Ajaloolist teemat interpreteerides ja kaasaegse köitekunsti võtteid ning võimalusi kasutades on kunstnikud saavutanud huvitava ja omanäolise tulemuse. Kõrvuti uudsete lahendustega on ka köiteid, mis järgivad nahakunsti väärikaid traditsioone, pakkudes vaatajale nii avastamis- kui ka äratundmisrõõmu.

ENL liikmete osalemist näitusel toetas Eesti Kultuurkapital.

Näituse esmaesitlus toimus 28. mail 2011 Suurgildi hoones. Alates 8. juunist kuni 4. septembrini 2011 on näitus lahti Maarjamäe lossis.

Eesti Ajaloomuuseum, Maarjamäe loss, Pirita tee 56, Tallinn

Avatud: kolmapäevast pühapäevani kell 10-17